PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivilce izlerinden nasıl kurtulurum


ebush
21-08-2013, 10:27
Sivilce izlerinden nasıl kurtulurum-Sivilce lekelerinden nasıl kurtulunur- Sivilcelerin bıraktığı izlerYalnız izler şöyle dursun kimse yüzünde sivilce olsun istemez. Sivilce ve bıraktığı izler, sadece görüntüyü değil psikolojiyi de alak bulak eden unsurdur.

http://www.bakimliyiz.com/resim/sivilce-2.jpg

Ancak, yüzünüzde veya cildinizde oluşmuş sivilce izleri için kendinizi daha fazla yiyip bitirmenize hiç gerek yok. Çünkü size önereceğimiz doğal yöntemler ile sivilce ve bıraktığı izlerden kurtulmanız mümkün.

Sivilce İzlerini Geçirmek için Yapmanız Gerekenler :

* Sivilce izlerini önlemek için, önce sivilcelerin iz yapmadan geçmesini sağlamak gerekir. Asla sivilcelerinizi sıkmayın yada patlatmayın, bu sivilcelerin iz yapmasına neden olur. Cildinizi sürekli temiz tutun. Sivilce üzerine asla makyaj yapmayın. Aksi halde cildiniz daha kötü hale gelecektir.

* Sivilce izlerini sağlıklı beslenerek gidererebilirsiniz. Evet, bol miktarda su içmek ve meyve sebze tüketmek sivilce izlerini giderebilir. Meyve ve sebzeler cilt sağlığınızı korumak için gerekli vitaminleri sağlarken su ise cildinizin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Limon suyu da derinin hızlı değişimine yardımcı olduğundan sağlıklı derinin gelişmesini sağlar.

* Ayrıca eczanelerden edinebileceğiniz sivilce izlerini kaldırmaya yönelik ilaçlar sivilce izlerini tedavi etmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer seçenek lazer ile cildi yenileme olabilir.

* Sivilce izlerini ve iltihaplarını yok etmek için buz kullanabilirsiniz. Temel olarak buzun soğuğu sivilce izlerini tedavi ederek cildinizi daha az iltihaplı ve pürüzsüz bir hale getirir. Buz küplerini bir bez parçasına sarın ve her gün 15 dakika sivilce üzerinde bekletin.

* Günde iki kez sivilcelere uygulandığında kuşburnu çekirdeği yağı da, sivilce izlerini gidermenize yardımcı olur. Kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda yaşlanma geciktirici (anti-aging) özelliğe sahiptir, cildinizi gençleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildinize doğal bir renk kazandırır.

Sivilce izlerinin geçmesini sağlayan bu yöntemler, yara izleri için de geçerlidir.