PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meyve asidi maskesi


ebush
21-08-2013, 10:32
Meyve asidi maskesi-Yüz maskesi
Meyve Maskelerinin doğal güzelliğe olan faydaları bilinir. Hem daha güzel bir görünüm hem de daha sağlıklı bir cilt için yapmanız gereken bakımlar arasında gelmektedir. Cildinizin doğal güzelliğine geri kavuşması ve olduğundan daha da güzel bir görünüme gelmesi için size bir kaç maske tavsiyemiz olacak. Mesela çilek, elma, üzüm ve daha fazla güzellik saçan meyveler için işte size seçenekler;

http://www.bakimliyiz.com/resim/meyve.jpg

Çilek maskesi

Canlandırıcı etkisi vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici etkisi nedeniyle 10 dakikadan fazla ciltte tutulmamalıdır. 4 çileği ezerek 1 çorba kayığı nemlendirici kremle karıştırın. Bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda 2 kez uygulamak yeterlidir.

Elma maskesi

Özellikle karma ciltlere öneriliyor, zira yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. 1 kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek, 2 kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 20 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada 2 kez uygulayın.

Portakal maskesi

Meyve asidi açısından etkili olan portakal, normal ciltler için öneriliyor. Portakalı sıkıp, suyunu damla damla 2 kahve kaşığı nemlendirici kremin içine katın. Maskeyi yüzünüze sürüp, 10 dakika bekletin. Haftada 2 kez uygulayın.

Üzüm maskesi

Özellikle karma ciltlere öneriliyor. Ancak yorgun ciltlerde de iyi sonuç veriyor. Portakal maskesi gibi hazırlayıp, yüzünüzde 10 dakika bekletin. Haftada 1 kez uygulayın.