PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balla güzelleşin


ebush
22-08-2013, 08:41
Balla güzelleşin-Cilt bakımı balBasında Ceyda Ateş’in güzellik sırrı olarak lanse edilen bal maskesi özellikle kuru ciltliler için uygulanan ama hemen her türlü cilt yapısına sahip kadınların rahatlıkla kullanabileceği bir doğal bakım maskesi olarak biliniyor. Sivilce tedavisinde kullanılabilen bal maskesi aynı zamanda yüzde oluşan kırışıklıkları ve çökmeler, yüz sarkmalarını yok edebiliyor. Balın içerisinde bulunan şifalı maddelerin cildi gençleştirici etkisi Kleopatra tarafından bile bilinmekteydi. Bal tarihin tüm dönemlerinde kadınlar için bir güzellik ve bakım mucizesi olagelmiştir.

http://www.bakimliyiz.com/resim/bal.jpg

Bal maskesi hazırlama aslında bir tek formül kullanılarak yapılmıyor. Aspirin, yoğurt, muz, elma sirkesi, civanperçemi limon, yumurta sarısı, zeytinyağı süt gibi cilde faydaları bilinen bir çok bitkisel malzeme de bal maskesine eklenebiliyor. Kadınlar Kulübü gibi paylaşım sitelerinde yaptığımız araştırmada bal maskesi kullananlar gerçekten bu maskenin doğal mucizevi etkilerinden son derece memnunlar.

Bal maskesi tarifleri nasıl yapılır ve uygulanır:

Bal maskelerinin değişik çeşitleri vardır. Bunlardan en yaygın kullanılan iki tanesinin yapılışı ve hazırlanışını sizlerle paylaşacağız. Balda bulunan proteinler bir yönüyle cildi beslerken diğer yandan da alerji ortaya çıkarabiliyor. Şayet sizlerin bala karşı bir alerjisi yok ise bu durumda aşağıda yapılışı ve tariflerini vereceğimiz bal maskeleri rahatlıkla uygulanabilecektir. Balda bulunan amino asitler ve proteinler bir yandan ciltte hücre yenileme vazifesi görürken diğer yandan da balın içerisindeki vitaminler ve mineraller cildi dış etkenlerden koruyorlar.

GEREKLİ MALZEMELER :
*2–3 tatlı kaşığı su,
*1 tatlı kaşığı bal,
*½ bardak süt,
*1 yumurta sarısı,

HAZIRLANIŞI : Bal, içinde eriyebileceği kadar suyla hafif ateşte ısıtılıp karıştırılır vre ateşten alınır.İçine önce süt, sonra yumurta sarısı katılır.Karışım süzgün bir kıvam alınca şişeye aktarılır.ve buzdolabında saklanır.
CİLT İÇİN FAYDALARI : Cildi besleyen,düzgünleştiren,yumuşatan bu sarımtrak süt her cilde ve her yaştakilere sağlık verir.

Aspirin ve Bal Maskesi Karışımı

Aspirine alerjisi olanlar için tavsiye etmediğimiz aşağıdaki bal, aspirin formülü ciltteki iltihaplar, cilt lekelerini ve ciltte zamanla ortaya çıkan harabiyeti iyileştirici özelliklere sahiptir. Aspirin’in cilde sağladığı bu faydalar onu iyi bir cilt bakım maskesi malzemesi yapıyor.