PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hava nemlendirici nasıl kullanılır


ebush
30-08-2013, 02:57
Hava nemlendirici nasıl kullanılır-Hava nemlendiriciler-Hava nemlendirici hakkındahttp://www.bakimliyiz.com/resim/hava-nemlendrici.jpeg


Özellikleri :

* Solunan havanın kalitesini artıran, ultrasonik teknolojili hava nemlendirme cihazı
* 2 yoğunluk kademesine sahip mikro incelikte buhar sayesinde yüksek etkinlik
* Buhar verme süresini programlamak için zamanlayıcı
* Açılıp kapatılabilir gece lambası
* Alarm fonksiyonlu saat
* Çok sessiz çalışma ve düşük enerji tüketmi
* Su haznesi boşaldığında otomatik kapanma
* Hoş koku için 1 adet aroma

Diğer Yöntemler

Uzmanlar, sadece hastalıkların değil ev içi ortamının da insanlarda öksürüğe yol açabildiğini açıkladı. Bazı basit önlemlerle öksürüğü kontrol altına almak mümkün olabiliyor. Bunlar şöyle sıralanıyor:

Evinizde öksürmenize neden olan şeyler

Bol sıvı alın: Akciğerler ve solunum yollarındaki salgılar ne kadar yapışkansa atılmaları o kadar güçleşir. Bol sıvı alındığında bu sıvıların yapışkanlığı azalır ve kolay atılır.


Nemli hava soluyun: Duş alınması veya odadaki havanın nemlendirilmesi mukus salgılarını yumuşatır.


Boğazınızı yumuşatın: Öksürük pastilleri ya da ballı çay veya bitki çayları boğazda kuruluk, gıcık ve öksürüğü önler.


Öksürmemeyi deneyin: Kuru öksürük solunum yollarının tahrişini arttırır. Mümkün olduğunca az ve hafif öksürmeyi deneyin. Yudumlanarak sıvı içilmesi, öksürüğü azaltır.


Gerektiğinde öksürük kesici ilaçları kullanın: Öksürük ilaçları ya balgamın kolay atılması ya da kuru öksürüğün kesilmesine yönelik olup çeşitli tipleri vardır.


Ev içi ortam da öksürüğe yol açabilir; eğer evden çıktıktan birkaç saat sonra belirtiler hafifliyor ve yeniden eve dönüldüğünde başlıyorsa evin içindeki havada tahriş edici maddeler bulunduğundan kuşkulanmak gerekir. Ev içindeki havanın kalitesini değerlendirmek için şunlar yapılmalı:


Evde yakıtlardan çıkan gazlar: Doğalgaz, gaz yağı, odun, kömür, tüp gaz gibi evlerde bulunan yakıtların kullanımı sonucunda yeterli havalandırma sağlanmadığında havayı kirleten gazlar oluşur.


Sigara dumanı: Sigara, pipo ve puronun dumanı akciğerlere zarar verebilir.


Evdeki kimyasal maddeler: Klorlu çamaşır suları, amonyak gibi uçucu maddeler içeren temizlik solüsyonlarından, çözücü solüsyonlardan ve boya kutularından zehirli gazlar çıkabilir.

Toz ve nem: Toz böcekleri (ev tozunda bulunan mikroskobik canlılar) teknik anlamda kirletici değildir ama bunlar nem ile birlikte şiddetli alerjik reaksiyonlara neden olabilirler.


Dekorasyon: Yeni döşenen halılar ve yeni boyanan duvarlardan tahriş edici gazlar çıkabilir.