PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kil maskesi kullananlar


ebush
11-09-2013, 06:14
Kil maskesi kullananlar-Kil maskesi kullanımı-Hassas ciltler için kil maskesi


Kil maskesi, son zamanlarda, cilt bakımında, özellikle kadınların ilgisini çeken uygulamalar arasında yer almaktadır. Kil maskesinin içeriğinde bulunan kilin özelliklerine baktığımızda, pek çok mineral, ve organik maddenin, kilin özelliklerine katkıda bulunduğunu görüyoruz. Bu durum nedeniyledir ki kil maskesi, cilt bakımında, kadınlar tarafından çok tercih edilmektedir. Kil maskesinin neden tercih edildiğini anlamak üzere, kilin faydalarına birlikte bakalım:

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir?
Cilt, vücudun dış etkenlerden korunmasındaki en önemli faktördür. Bu nedenle de cilt bakımının önemi çok büyüktür. Cilt bakımının düzenli olarak yapılmasının önemi çok büyüktür. Cilt bakımının uygulanmasındaki en önemli yöntemlerden bir tanesi de kil maskesi uygulamaktır. Kil maskesi ile, kilin faydaları sayesinde cilt, ölü deriden arınır, canlanır, güzelleşir, pürüzsüz bir görünüme sahip olur, parlaklık kazanan cilt, kil maskesi ile aynı zamanda gençleşir. Kilin faydaları dolayısı ile kil maskesinin faydaları arasında, yaşın ilerlemesi sonucunda ortaya çıkarılan kırışıklıkların giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir.


Kil maskesi ile, cilt hem daha sıkı, hem de daha sağlıklı görünmektedir. Kilin faydalarından bir diğerinin de, cildi yağlardan arındırması olduğunu belirtmek gerekmektedir. Cilt gözenekleri kil maskesi ile temizlenir, bu sayede cildin kurumasını sağlayan kil maskesi, ciltte oluşan, ya da oluşması muhtemel sivilce, akne, ve siyah noktaların sebeplerinin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunmaktadır. Kilin faydaları arasında saça olan etkilerinden de söz etmek gerekir. Kilin saça faydaları arasında saçtaki kepeklenmeyi gidermesi, ve saçı canlandırmasından söz etmek gerekmektedir. Kilin faydalarına bu şekilde bakacak olursak, kil maskesinden de bir nevi gençlik maskesi olarak söz etmemiz yanlış olmayacaktır.

Kil Maskesi Kullanımı
Kil maskesi nasıl kullanılır sorusunun yanıtını öğrenmek istediğimizde ise, kil maskesinin kullanımının oldukça kolay olduğunu başlangıç olarak belirtmemiz gerekmektedir. Kil maskesi kullanımı, kil maskesi uygulayan kişinin, ortalamada 25 ile 30 dakika arasında zamanını almaktadır. Kil maskesi kullanımını şu şekilde özetleyebiliriz: önceden temizlenmiş olan cilde, bir krem sürercesine uygulanan kil maskesinin, ciltte ortalama 20 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Bu sürenin sonunda ise, kil maskesinin ciltten ılık su ile çıkartılması önerilmektedir.

Kil maskesi kullanımı hakkında yeterince bilgi sahibi olmayan kişiler, kil maskesinin sadece yüze uygulandığını düşünmektedirler. Oysa ki kil maskesi, tüm vücudun cilt bakımı gerektiren bölümlerine uygulanabilmektedir. Kil maskesi kullanımında sadece, göz çevresinden kaçınmanız önerilmektedir.

Kil maskelerinden bazılarının selülitler üzerinde de etkili olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, kil maskesi almak için kil maskeleri arasında seçim yaparken, bayanların çoğunluğunun sorunu haline gelmiş olan selülite karşı etkili kil maskelerinden bir tanesini seçmeniz yeterli olacaktır.

Kil Maskesi Fiyatları
Kil maskesi fiyatlarının ise, kil maskesi satın alınan yerlere göre değiştiğini belirtmek gerekmektedir. İnternet üzerinden kil maskesi fiyatını daha uygun olarak bulabilmeniz mümkün iken, kozmetik firmalarında da kil maskesi fiyatları konusunda farklı noktalara erişebilmeniz mümkündür. Örnek olarak bazı fiyatlardan bahsedelim:

Black Angel Doğal Kil Maskesi 4.50 TL (Bakimstore.com)

Akten Kil Maskesi 25 ml 5.95 TL (FarmaSaglik.com)

Alweyna Kil Maskesi 17.50 TL (Bakimstore.com)

Dermanol Volkanik Kil Maskesi 35.08 TL (Bakimstore.com)

Agrilla Kil Maskesi 200 gr 59 TL (AgrillaMask.com)

Kilden Mask Kilden Maske Cilt Bakımı ve Kil Maskesi: 59 TL (bioeczanem.com)


kil maskesi fiyatları, kil maskesi fiyatı, termal kil maskesi faydaları, kil maskesi nasıl kullanılır, kil maskesi fiyat, kil fiyatları, kil maskesi kullanımı, kil maskesinin saça faydaları, kilin faydaları, kil maskesi saça faydaları