PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 25 yaş sonrası cilt bakımı


ebush
11-09-2013, 06:26
25 yaş sonrası cilt bakımı- 25 yaş üstü cilt bakımı-25 yaş üstü kremler
Cildinizi koruma zamanı 20 yaşından itibaren cildimiz birçok iç ve dış faktörlerin etkisiyle yaşlanmaya başlıyor. Bu aslında son derece yavaş bir süreç ve bakımla daha da yavaşlatılması mümkün. Peki neden yaşlanıyoruz? Bunda genetik faktörlerin rolü büyük, ancak hava kirliliği, Uv ışınları, stres ve sigara gibi faktörlerin etkisi de çok büyük. Olumsuz çevresel faktörler sonucu oluşan serbest radikaller cildin yaşlanmasında büyük rol oynuyor. Serbest radikaller vücudumuzun 100 trilyon hücresine sürekli olarak saldırıyorlar.


Yani, cildimizin gençliğini daha uzun süre korumak için serbest radikallerin etkisinden korunmak yapmamız gereken ilk şey. Cildi serbest radikallerin otumsuz etkilerinden koruyan kremler kullanmak işe yarayabilir. Bunlar anti-oksidan özellikte ve vitamin içeren kremler. Üzüm çekirdeği flavonları, C ve A vitamini içeren kremler kullanarak cildinizın ışıltısını daha uzun süre koruyabilirsiniz. 30 yaş sonrasında oluşmaya başlayan ilk kırışıklıklar için kırışıklık kremi kullanmaya da başlayabilirsiniz. Bu evrede özellikle göz çevresini korumak çok önemli. Çünkü bu dönemde ince çizgiler epidermisin iç katmanlarına doğru ilerlemeye başılyor. Derinlikleri 0.5 mikron civarında, oluşum nedenleri ise hücre yenilenmesinin yavaşlaması. Bu ince çizgilerle savaşmak için mimiklerin olumsuz etkisini azaltan ve botox" gibi etki eden kremlerden de faydalanabilirsiniz.


Tavsiye

Tüm uzmanlar cildinizin gençliği uzun süre kalıcı kılabilmeniz için kesinlikle güneşten korunmanız gerektiğini söylüyor ve en iyi anti-aging ürününün bir güneş kremi olduğunu söylüyor. Sadece dışarıda değil iç mekanlarda bile güneş kremi sürmeyi ihmal etmeyin