PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eldeki çatlaklara ne iyi gelir


ebush
11-09-2013, 06:31
Eldeki çatlaklara ne iyi gelir-El çatlakları neden olur-Elde oluşan çatlaklarÖzellikle bayanların aklına taktığı ve erkeklerin biraz daha üzerinde durmadığı konulardan birisi de el çatlaklarıdır diyebiliriz. Bayanlar elleri konusunda erkeklere göre çok daha fazla hassas olabiliyor, bu sebeple bu yazımızda özellikle bayan okurlarımıza seslenmekte ve yaz aylarının biterek soğuk kış dönemlerinin geldiği bu dönemde kendini göstermeye başlayan el çatlaklarına karşı, onları bilgilendirmeyi hedeflemekteyiz.

Ellerinizde oluşan çatlaklar hem sızlama yolu ile sizi rahatsız edebilir hem de acı hissine yol açabilir, bu sebeple el çatlakları konusunda size önereceğimiz bitkisel çözümleri dikkatlice okumanızı önermekteyiz.

El çatlakları için bitkisel formül:

10 mL limon suyu ve 50 mL kadar zeytinyağına ihtiyacınız olacak.

El çatlaklarına bitkisel formül yapılışı:

Gece uyumadan önce uygulayacağınız bu formülde, 10 mL kadar limon suyu ile birlikte 50 mL kadar zeytinyağını bir kab içerisinde karıştırmalısınız.

Tabakta iyice karıştırdığınız limonsuyu – zeytinyağı karışımını eliniz üzerindeki çatlaklara ovarak ve masaj yaparak yavaş yavaş uygulamaya başlayın.

Ertesi sabah uyandığınızda ellerinizi ılık suda, yine yavaş ve ovarak yıkamalısınız. Ağrıyan, sızlayan ve göz zevki açısından rahatsızlık veren el çatlaklarının kısa süre içerisinde azalmaya başladığını ve elinizi çatlaklara karşı koruduğunuzu o zaman rahatlıkla anlayabileceksiniz.