PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağlı yüzlere çözüm


ebush
11-09-2013, 05:33
Yağlı yüzlere çözüm-Yağlı yüzler için ne yapılmalı-Yüzün yağlı olmasıYağlı bir cilt yapınız var ve bu sizin için sorun oluşturuyorsa canınızı hiç sıkmayın. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu pratik yöntemlerle cildiniz tam istediğiniz kıvama gelecek.

Limon suyu ve salatalık

Limon suyu ve salatalık karışımı yağlı cildinizle baş etmenizde size çok yardımcı olabilir. Bir salatalığın suyunu çıkarın ve bu suya taze sıkılmış yarım limonun suyunu ekleyin. Bir pamuk yardımı ile bu karışımı banyoya girmeden yarım saat önce cildinizin yağlı bölgelerine uygulayın.

Tuzlu su etkisi

Sprey başlıklı orta boy bir şişenin içine iki parmak kadar su, bir tutam tuz koyun ve tuz eriyene kadar iyice çalkalayın. Bu karışımı günde en az bir defa cildinizin yağlı bölgelerine sıkın ve kâğıt havlu kurulayın. Eğer düzenli olarak bu uygulamayı yaparsanız değişikliği rahatça fark edebilirsiniz.

Soğuk su spreyi

Yeterince soğuk bir suyu sprey başlıklı bir şişenin içine koyun ve her gün yüzünüze sıkın. Bu basit uygulama sayesinde cildinizin yağ problemi sizin için bir sorun olmaktan çıkacak ve gözenekleriniz sıkılaşacak.

Domates püresi

Domates püresi ile cildinizi doğru oranda kurutabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir domatesin kabuklarını soyun ve iyice ezerek püre haline getirin. Cildinizin yağlı bölgelerine bu domates püresini uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Sonrasında soğuk su ile yıkayarak temizleyin. Düzenli uyguladığınız takdirde bu yöntemin işe yaradığını göreceksiniz.