PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğal yolla sivilce tedavisi


ebush
11-09-2013, 08:38
Doğal yolla sivilce tedavisi-Doğal yöntemlerle sivilce tedavisi-Doğal yollarla cilt bakımıSivilcelerin tedavisine daha önce bir çok kez farklı başlıklar altında değinmiştik.Fakat ilaçlar ve maskeler bakteri oluşumunu engelliyerek cildinizin doğal yapısını bozmadan tedavisinde yardımcı olur.

Bu makalede asıl anlatmak istediğimiz doğal yollarla cildinizin sağlığa kavuşmasını sağlamak ve cildimizin eski güzel pürüzsüz haline geri dönmesini sağlamak.Doğal Yollardan Cilt Temizliği:

Tencereyi yarısına kadar su ile doldurun ve kaynatmaya başlayın. Buharlaşmaya başlayan suya başınızın üstüne havluyu koyarak eğilin ve 10 dakika bekleyin. Bunun düzenli yapılması cildinizin sıklaşmasına ve sivilce oluşturan ortamın zamanla yok olmasına yarayacaktır.

1 kaşık limon suyuna, 1 kaşık tarçın karıştırın ve sivilcelere sürün. Kuruduktan sonra yıkayın.

Portakal kabuğunu rendeleyin ve havanda ezerek krem haline getirin, sivilcelere sürün. Bir süre sonra yıkayın.

Bir diş sarımsağı ikiye kesin ve iç kısmını tam sivilcenizin üzerine surun. Bunun devamlı yapılması probleminizi ortadan kaldıracaktır.

Eşit miktarlarda limon suyu ve gül suyunu karıştırın ve problemli bölgeye sürün. Yarım saat sonra ılık su ile yıkayın.

Bu tür durumlarda cildin üzerindeki bakteri oluşumunu durduracak ve var olan bakterileri yok edebilecek antibakteriyel kozmetik ürünleri’de tercih edilebilmektedir.