PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türk kahvesi yüz maskesi


ebush
13-09-2013, 09:06
Türk kahvesi yüz maskesi-Türk kahvesi maskesi-Türk kahvesi ile maskeSİYAH NOKTALARA SON:

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı türk kahvesi
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı


Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı:

Bir kaseye 1 tatlı kaşığı kahveyi koyalım üzerine yağımızı ekleyip karıştıralım.Cildinizde yara ve sivilce varsa uygulamayın.Tüm yünüze uygulayın.Elinizle iyice yayın.İşlem bittikten 2-3 dakika sonra soğuk suyla yıkayın.Normal ve yağlı ciltler Her hafta uygulayabilir.Hassas ciltler 15 günde bir uygulasın.Yıkama işleminden sonra hassas ve normal ciltler maden suyu ile tonik şeklinde silebilirler.Yağlı ciltler ise gül suyu ile tonik yapsınlar.

Kahve ve Cilt Bakımı

Kahvenin aslında doğadan bizlere sunulan bir mucize olduğunu belirttik ya; neden böyle söylediğimizi sizlere hemen açıklayalım… Cilt bakımı yapmayan kadın yoktur. Ayda yılda bir bile olsa her kadın mutlaka cilt bakımı yapmaktadır. Ve yapılacak olan cilt bakımında kahveden faydalanmak, cildinizin canlanmasını, ferahlamasını ve rahatlamasını sağlayabilir.Kahve Masajı ile Cilt Bakımı

Öncelikle sert bir kahve yapıyor; ve sonrasında yapılan bu kahveyi buz kalıbına koyarak donduruyorsunuz. Elde edilen buz kalıbı ile yüzünüze masaj yaptığınızda, cildinizin size vereceği muhteşem tepkiyi çok kısa bir zaman içerisinde görmeniz mümkün…

Kahveden Tonik Yapalım

Cilt bakımında kahveden faydalanma fikrine olumlu bakan kişiler, kahveyi tonik olarak da kullanabilirler. Bu konuda da sizleri hemen bilgilendirelim: Sabah uyandığınızda, bir kahve yaparak, yaptığınız bu kahveden bir pamuğa alıp, cildinizi bu pamuk yardımı ile silerseniz, cildinizde bulunan kahve hem tonik vazifesini üstlenecektir; hem de cilt renginizin tonlarını dengeleyecektir; kahvenin böyle bir özelliği olduğunu unutmamalısınız.

Kahvenin Cilde Faydaları

Cilt bakımında kahveden yararlanmak isteyenler, kahve sayesinde kırışıklıklarından da kurtulabilirler. Şimdi size bunun için bir maske tarifi vereceğiz:

Kırışıklıklar İçin Kahve Maskesi Tarifi

Öncelikle bir kahve yapın; ancak kahve biraz sert olmalı. Ve tabi ki yaptığınız bu kahveyi siz içmeyeceksiniz; bir kenarda soğumasını bekleyin. İçerisine 1 tatlı kaşığı çavdar ekleyin; ve bir de yumurta sarısını kahvenin içerisine ekleyerek, elde edilecek karışımın yoğun bir krem kıvamına gelmesini azmederek aralıksız karıştırmaya devam edin. Siz hedefinize ulaşıp da yoğun bir krem elde ettiğinizde, bu kremi yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin; ve daha sonra da yıkayın. Kahvenin bu maske ile bütünleşerek kırışıklıklara iyi geldiği belirtiliyor.