PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gül suyu kullanan ünlüler

ebush
13-09-2013, 09:08
Gül suyu kullanan ünlüler-Gülsuyu kullananlar

Gül suyunu toniğe tercih eden bir çok ünlü isim vardır. Bunlar hepimizin yakından tanıdığı isimlerdir.

H.Kaya:
“Gül suyunu tonik yerine kullanıyorum. Bu annemden öğrendiğim bir güzellik tüyosu”

Sayın Karatay ise muhabirlerin güzelliğini nasıl koruduğunu sorusuna pahalı kozmetik ürünleri kullanmadığını belirtti ve; Cildimi sabah akşam olmak üzere günde iki defa mutlaka gül suyu ile temizliyorum. Bugüne kadar yüzüme çok faydasını gördüm. Gül suyunu bütün hanımlara tavsiye ediyorum dedi.

Bir diğer yüz güzeli sayın Yeşilçay’da yüzüne kozmetik ürün asla sürmediğini bunun yerine gül suyu ya da limon kullandığını belirtti.

Kadınlar günden güne doğal ürünlere yönelmektedir. Kozmetik ürünlerin içinde ne olduklarını bilmediklerinden her ne kadar bilindik bir marka olsa da birazda olsa kuşkuyla kullanıyorlar. Aslında cildimiz için doğru olan doğal ürünleri kullanırsak kimyevi veya ne olduğu belirsiz diğer ürünleri kullanmamıza gerek bile kalmayabilir. Gül suyu da bu anlamda kullanılmaktadır. Ülkemizde gül bitkisine gereken değer tam olarak verilmezken buna karşılık Avrupa’da kozmetik ürünlerde ve özellikle parfümeri sanayinde kullanılmaktadır. Gül, reçeli bile yapılan geniş bir kullanım alanı olmasına rağmen üretimine göre elde edilen fayda ülkemizde çok sınırlıdır.