PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bitkisel güneş kremi yapımı


ebush
13-09-2013, 10:17
Bitkisel güneş kremi yapımı-Bitkisel güneş kremi-En doğal güneş kremiEvde Güneş Kremi Yapımı; Her tene ve cilt rengine uygun evde rahatlıkla hazırlanabilecek güneş kremi ve güneş koruyucu tarifleri. Evdeki malzemelerle bitkisel karışım hazırlanarak doğal güneş kremi yapılır.

Evde Güneş Kremi Hazırlama
Evde Doğal Güneş Kremi Yapımı
Malzemeler
- 5 ml susam yağı, – 5 ml katı kıvamda Hindistan cevizi yağı, – 5 ml pamuk yağ, – 25 gram shea butter karite yağı
Hazırlanışı: Cam bir kaseye pamuk yağını, susam yağını ve karite yağını koyun. Bu yağları cam kase de benmari usulü eritin. Katı Hindistan cevizi de benmari usulü cam bir kapta ayır bir yerde eritilir. Daha sonra diğer erittiğiniz yağları Hindistan cevizi yağının içine aktarın. Bütün malzemeleri tahta kaşık yardımı ile karıştırın. Cam bir kaba ya da kavanoza aktardığınız doğal güneş kreminizi buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu karışımı güneşe çıkmadan yarım saat önce cildinize sürün. 6 ay kadar buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Doğal Güneş Yağı Yapımı
Malzemeler
- 10 ml havuç yağı, – 10 ml kakao yağı, – 20 ml ceviz yağı, – 30 ml fındık yağı, – 30 ml susam yağı
Hazırlanışı: Bütün malzemeleri cam bir kaşıkla karıştırıp koyu renkte spreyli cam bir şişeye aktarın. Bronzlaşmak istiyorsanız bu yağ tam size uygun. Buzdolabında 2 yıl saklayıp bir dahaki yaza da kullanabilirsiniz.

Bronz Teni Korumak İçin Güneş Maskesi
Malzemeler
- 20 ml havuç tohumu yağı, – 2 gram kuru nane, – 20 ml ceviz yağı, – 1 adet limonun kabuğu, 100 ml su
Hazırlanışı: Nane ve limon kabuğunu cezvede demleyip suyunu süzün. Daha sonra içine ceviz ve havuç yağını ilave edip tahta kaşıkla karıştırın. Bu uygulamayı masaj yaparak cildinizde yarım saat bekletip ılık su ile yıkayın. Haftada 1 gün bu uygulamayı bronz kalmak için cildinize uygulayın.

Güneş Yanıkları İçin
Güneş yanığı olmuş cildinize yoğurt uygulaması da çok faydalı. Ancak yeşil çayı demleyip cam püskürtmeli bir şişeye koyduğunuzda sabah akşam taze demlenmiş olarak cildinize uygularsanız güneş yanığı acınız geçecektir.