PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ayva çekirdeği kremi


ebush
13-09-2013, 09:18
Ayva çekirdeğinden krem-Ayva çekirdeği kremi-Ayva çekirdeği jeli-Ayva çekirdeği jeli nasıl yapılırYüzünüzde sivilceler mi çıkıyor ve bu sivilcelerden rahatsızlık duyuyorsanız size ayva çekirdeğinin faydalarından bahsedeyim o zaman yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulmak için ayva çekirdeği kremini deneyin.Ayva çekirdeği kreminin sadece sivilcelere iyi geldiğini söylemek yanlış olur ayva çekirdeğinin bir çok faydası vardır.

Ayva Çekirdeğinin bilinen Antioksidan maddesinin cilt için son derece yararlı. Uzmanlara göre sağlıklı bir cilt için dengeli beslenmek, stresten uzak durmak ve doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor.

Ayvaçekirdeği Kremi Nasıl Hazırlanır

Yarım kilo ayva çekirdeğini 1 bardak suda hafif haşlayıp kapalı bir şişeye koyun ve 5 gün bekletin. Dolaba koymayın.5 günün sonunda karışımın suyunu süzün ve geceleri yüzünüze sürüp kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra yıkamayın ve üzerine kantaron yağını parmaklarınızla masaj yaparak sürün.

Ayva çekirdeği kremi kırışıklıklara da iyi gelir ve kırmızı renkteki kantaron yağı cildinizi yeniler.

Ciltteki çukurlar için sıkılaştırma kremleri kullanılabilir.

Kantaron yağı ve ayva çekirdeği kremi karıştırılarak yüzünüze uygulayın.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta güneşe çıkmayın çünkü yüzünüz hassaslaşacaktır.

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Jölemsi kıvama gelince yüz , boyun bölgesine sürün ve 20 dakika cildinizde bekletin. Cildinizdeki lekelerin yok olduğunu ve cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz. Ayrıca eğer hassas bir cilde sahipseniz ve cilt bakım ürünlerine döktüğünüz paralarının cildinize herhangi bir geri dönüşümü olmadıysa, doğallıktan yanaysanız bu maskeyi kullanmalısınız. Ayva çekirdeği maskesi ile aknelerinizdeki belirgin düşüşe şahit olacaksınız.

ayva çekirdeğinin gözaltına faydaları, ayva çekirdeği neye iyi gelir, ayva çekirdeğinden krem yapımı, ayva çekirdeğinden maske yapımı, ayva çekirdeği yağı, ayva çekirdeği kremi yapımı, ayva çekirdeginden krem, ayva çekirdeğinin sivilceye faydaları, ayvanın merhemi nasıl yapılır, kantaron yağlı krem faydaları nedir