PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivilcesiz cilt yüz için kürler


ebush
14-09-2013, 09:57
Sivilcesiz cilt yüz için kürler-Pürüzsüz cilt için kür-Sivilcesiz bir yüz için


Sivilceler İçin Soğan Suyu Kürü
Kuru soğanın içinde bulunan suyunu sıkın ya da blendırda ezip suyunu çıkarın.çıkan bu soğan suyunu iltihaplı sivilce bulunan bölgelerinize küçük bir pamukla sürün. Bu işlemi günde iki kez yapın. Pamuğu başka bölgeye sürmeyin. İltihap olan başka bir sivilcenize ayrı pamuk alın.

Sivilceler İçin Marul Kürü
Marulu güzelce dezenfekte edin ve daha sonra blendırda ezip öz suyunu çıkarın ve bir bardağa koyun. Günde iki kez olmak şartı ile bu marul suyunu iltihaplı sivilce olan yerlerinize sürün. Bu kürü akneleriniz geçene kadar uygulayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Ceviz Yaprağı Kürü
2 yemek kaşığı taze olarak alınmış ceviz yaprağını 4 bardak suyun içine katıp kaynatın. Bu çıkan suyu ayırın ve bunu sabah ve akşam olmak üzere 2 kez iltihaplı sivilce olan bölgelere sürün. Cildinizin sürmeden önce temiz ve steril olmasına dikkat edin.

Sivilceler İçin Rendelenmiş Turp Kürü
1 adet turpu bütünü yani kabukları ile birlikte rendeleyin. Turpu yarım litrelik bir şişeye koyun ağzına kadar ve üzerine elma sirkesini doldurun. Sıcak bir ortamda 7 gün bu şişeyi bekletin. Hazırladığınız bu karışımı her kullanacağınızda çalkalayın. Günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere iltihap olan aknelerinize bu karışımı sürebilirsiniz. Sivilcelerinizden kurtulana kadar bu kürü cildinize uygulayabilirsiniz.

Sivilceler İçin Vazelin Kürü
1,5 yemek kaşığı vazelini ile 2 çay kaşığı ardıç katranını tahta kaşık ile karıştırın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez bu karışımı iltihaplı sivilceli olan bölgelere sürün. İltihaplı sivilceleriniz geçene kadar bu küre devam edin.

Sivilceler İçin Tıbbi Ayı Sarımsak Kürü
Ayı sarımsağı yaprağından bir tutam alın ve incecik şekilde doğrayın bir soğanla da karıştırabilirsiniz. Koyu renkli cam bir şişeye ağzına kadar doldurun. Üzerine ispirtoyu ekleyin ve şişeniz ağzını güzelce kapatın. 14 gün süre ile karışımı güneşte tutun. Her kullanımda şişeyi çalkalayın ve iltihaplı sivilce olan cildinize sürün.