PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sıkılaştırıcı maske


ebush
14-09-2013, 10:20
Sıkılaştırıcı maske-Gözenek kapatıcı maske-Yüzdeki gözenekleri sıkılaştırmakGÖZENEK SIKILAŞTIRICI MASKE
Gözenek sıkılaştırıcı ; Peeling yapmak cildinizi tekrar canlandırmak ve yenilemektir. Cildiniz ister yağlı ister kuru ister hassas olsun tüm cilt tiplerinin peeling yapmaya ihtiyacı vardır. Gözeneklerinizin sıkılaşması için bakım yapmak şarttır. Gözenek açıcı peelingler, Gözenek açıcı ve sıkılaştırıcı maskeler ve Toniklerle Gözeneklerinizi temizleyip sıkılaştırabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske, Peeling ve Tonikler
Gözenek Sıkılaştırıcı Yüz Maskesi
Malzemeler: El kremi ( 1 yemek kaşığı ), – kil ( 1 yemek kaşığı ), – su ( 1 yemek kaşığı ), – mısır unu ( 1 yemek kaşığı )
Hazırlanışı: Yukarıda yazdığımız malzemeleri karıştırın pürüzsüz hale getirin. Hazırladığınız peelngi yüzünüze hafif masaj yaparak uygulayın. 5 dakika tutun ve durulayın.

Gözenek Açıcı Vücut Maskesi
Malzemeler: Öğütülmüş ardıç tohumu ( 1 yemek kaşığı ), – deniz tuzu ( 1 kase ), – limon kabuğu rendesi ( 1 adet ), – öğütülmüş lavanta ( 1 yemek kaşığı ), – çiçek yağı ( 3 yemek kaşığı )
Hazırlanışı: Bütün malzemeleri iyice karıştırın ve bir 5 dakika kenarda bekletin. Daha sonra cildinize masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekletip durulayın. Ardından vücut kreminizi sürün.

Hassas Ciltler İçin Peeling
Malzemeler: Çiçek Yağı ( alabildiği kadar ), – esmer toz şeker ( 1 kase ), – tarçın ( 1 yemek kaşığı )
Hazırlanışı:Yukarıdan yazdığımız bütün malzemeleri karıştırın ve hassas cildinize çok bastırmadan ovalayarak sürün. Bol ılık su ile yıkayın kreminizi sürün.

Gözenek Temizleyici Tonik
Malzemeler: Karahindiba ( 2 yemek kaşığı ), – su ( 300 gram )
Hazırlanışı: Karahindibayı 1 litre suda kaynatın ve süzün. Çıkan suyu sabah akşam cildinize sürün. Bu gözenek temizleyici siyah noktası olanlara da çok iyi gelecektir.

Gözenek Sıkılaştırıcı Losyon
Malzemeler: Limon sirkesi ( 1 yemek kaşığı ), – gül ( 1 adet ), – tarçın ( 1 çubuk ), – bal ( 1 tatlı kaşığı ), – karanfil ( 2 – 3 adet )
Hazırlanışı: Gülü dalından yapraklarını ayırın ve diğer malzemelerle karıştırın ağzı kapaklı bir kavanoza koyun ve akşam sabah günde 2 kez cildinize uygulayın.