PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kahverengi lekeler için patates maskesi


ebush
16-09-2013, 07:45
Kahverengi lekeler için patates maskesi-Patates maskesi-Cilt lekelerine patates-Cilt lekeleri için patates--Lekeli ciltler için uygulanması gereken patates maskesinin tarifi şu şekildedir: öncelikle iki adet patates rendelenir. Rendelenen iki adet patatesin suyu sıkılır. Patates rendesinden elde edilen su ile, lekeli ciltler yıkanır. Lekeli ciltler, patates rendesi suyu ile yüzlerini yıkadıktan sonra, geriye kalan patatesin posası ile de göz altlarını ve burun üstünü, patates maskesi şeklinde maskelerler.

Lekeli ciltler, yüzlerini patates suyu ile yıkadıktan; ve patates maskesini yüzlerine uyguladıktan sonra yarım saat bekler; ve yarım saatin dolmasının ardından da yüzlerini duru su ile yıkarlar.

Lekeli ciltler için önerilen patates maskesi, ciltteki lekeleri ve kırmızılıkları almaktadır. Patates maskesini haftada bir sefer lekeli ciltler için uygulamanız önerilmektedir.


--Patatesi rendeleyip içine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edin. Yarım çay bardağı da pastorize olmayan süt ekleyerek karıştırın.

Bu karışımı yüzünüze maske olarak uygulayın.

Patates maskesinin en büyük özelliği yaz boyunca günlerce cildinizde yer eden kahverengi güneş lekelerini yok etmesi.