PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lekelere son


ebush
16-09-2013, 08:05
Lekelere son-Cilt lekelerine son-Cilt lekesine ilaçCilt üzerindeki sivilceler çoğu zaman artlarında sinir bozucu sivilce lekeleri bırakır. Bu tarz sivilce lekeleri genellikle iltihaplı sivilcelerden sonra görülmektedir. Dermabrazyon, lazer tedavisi ve kimyasal peeling gibi sivilce lekeleri için kesin çözüm sunan yöntemler mevcuttur. Bunlar olmadan sivilce lekeleri nasıl kaybolur merak ediyorsanız sivilce lekeleri için kullanabileceğiniz maskeleri öneriyoruz.

Çay Ağacı Yağı ile Çamur Maskesi

Çay ağacı yağının benzoil peroksitle aynı etkiye sahip olduğu kanıtlanmıştır. Çay ağacı yağı bu özelliğinin yanında kimyasal maddeler içermediğinden cildiniz için daha sağlıklı bir seçim olacaktır. Çay ağacı yağı son derece güçlü bir antibiyotik ve antifungal maddedir. Hücre yenilenmesini hızlandırır. Çok ağır olduğundan cilde uygulanmadan önce inceltilmesi gerekmektedir. Herhangi bir aktardan alacağınız yeşil kil maskesini ilk olarak hazırlayın. Yeşil kil maskesini ¼ bardak kadar bir kaba koyun. Üzerinde 5 6 damla kadar çay ağacı yağı ekleyin. Gözlerinize değdirmeden yüzünüze elde ettiğiniz maskeyi uygulayın. Maske tamamen kuruyana kadar bekleyin ve su ile iyice durulayın.

Karbonat maskesi

Karbonat doğal bir peeling malzemesi olarak kullanılabilir. Cilt üzerindeki ölü hücreleri kaldırabilen alkali özelliğe sahiptir. Bir karbonat maskesi çok hızlı bir şekilde çalışabilir. 2 yemek kaşığı karbonat ile 1 çay kaşığı suyu karıştırarak hamur haline getirin. Bazen ölçüler tamamen tutmayabiliyor. Maskeniz sulu olduysa karbonat, katı olduysa su ekleyerek bir hamur kıvamı elde edebilirsiniz. Sivilce lekelerinin olduğu bölgeye elde ettiğiniz hamuru yayın ve kuruyana kadar bekletin. Ilık su ile iyice durulayın.

Yulaf ezmesi Maskesi

Yulaf ezmesi cildi yatıştırır ve ölü cilt hücrelerini kaldırır. Yulaf ayrıca cilt için faydalı çeşitli vitaminler içerir. İçerdiği A ve B vitamini sayesinde kızarıklık ve iltihabı azaltır. Yulaf ezmesi maskesi yalnızca sivilce izleri ortadan kaldırmaya yardımcı değildir; aynı zamanda cilt tonunu açar ve cildi yumuşatır. 1 bardak su ve yarım bardak yulaf ezmesini birleştirin. Yulaf ezmesi tamamen soğuduktan sonra cilde yayın. 15 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi temizleyin.