PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makyaj temizleme sütü nasıl kullanılır


ebush
16-09-2013, 08:10
Makyaj temizleme sütü nasıl kullanılır-Temizleme sütü nasıl kullanılır-Temizleme sütü kullanımı

Temizleme sütü: En kolay kullanımlı üründür. Önemli olan suyla durulamanızdır çünkü kalıntıları cildi kurutabilir.


1) Kuru ciltler besleyici yağlar içeren temizleme sütü ya da losyonlar ile temizlenebilir. Suyu bağlayan temizlik kremleri de işe yarar. Cilt, temizleme sütü ile makyaj, kir ve ölü deri hücrelerinden hassas bir şekilde ama derinlemesine arındırılır. Temizleme sütleri cildin asit tabakasını koruyucu ve doğal yağını geri kazandırıcı bir etkiye sahiptir.Alkolsüz tonikler ise özellikle hassas ve kuru ciltler için uygun olacaktır.Bu da cildi temizler ve tazeler.Ayrıca haftada bir defa derinlemesine temizlik amacıyla hafif peelingler yapabilirsiniz.

2) Normal ve genç ciltler en iyi ılık su ile temizlenir. Ilık suyun yanı sıra temizleme jeli, ya da ıslatılan temizleme pedleri kullanılabilir. Daha sonra
kullanacağınız losyonun içinde ise alkol bulunmasında sakınca yoktur.

3) Akneye eğilimli ciltleri, sık sık siyah nokta ve sivilce çıkardığından, pH değeri ciltle uyumlu solüsyonlarla temizleyin. Ya da anti-bakteriyel yüz yıkama jelleri ile yıkayın ki daha fazla sivilce çıkmasın. Gençlerin dörtte üçü parlayan,yağlı ciltlerinden şikayetçidir. Bu şikayetler genellikle alın, burun ve çeneyi de içine alan T bölgesi için geçerlidir. Zaman zaman bir kaç akne ve ergenlik sivilcesi de olabilir. Yıkama jelleri ya da tonikler ile gözenekleri sürekli ve derinlemesine temizlemek gerekir. Cilde bazen haftada 2 ya da 3 kez peeling bile gerekebilir.

4) Hassas ciltler ancak parfüm ve diğer katkı maddelerini içermeyen temizleme ürünleri kullanılarak temizlenmelidir. Hatta termal su içeren rahatlatıcı ürünler çok idealdir.