PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivilce için maya maskesi


ebush
17-09-2013, 10:29
Sivilce için maya maskesi-Sivilcelere maya maskesi-Yaş maya ile sivilce maskesiMaya maskesi: Bu maske çok ağır sivilceler için uygun değil. Ama hafif sivilceler soyulmakta olan kabartılar için uygun. Bir yemek kaşığı toz maya 2 yemek kaşığı su ile eritilir ve cilde sürülür 15 dakika sonra ciltten hafifce ovularak çıkartılır bol ılık suyla yıkanır.


Sivilce İçin Maya Maskesi Genellikle yüzde, bazen göğüs ve sırtta görülebilir. Sivilce sadece bir deri hastalığıdır ve genel sağlığı etkilemez.
Malzemeler: Bir paket kuru maya ve su.

Maskenin hazırlanışı: Mayayı bir kabın içine koyduktan sonra üstüne damla damla su ilave edin. Bunu yaparken her damladan sonra çok iyi karıştırmaya dikkat edin. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına ulaştığı zaman hazır olmuş demektir.

Maskenin uygulaması: Hazırlanılan bu karışımı patlamış veya patlamak üzere olan sivilcelerinizin üstüne nokta nokta sürün. İster yüzünüzde, isterseniz de vücudunuzda kullanabileceğiniz bu karışım 30 saniyede kuruduğu için rahatlıkla maskenizle uyuyabilirsiniz. Sonuç: Maya bakterileri öldürdüğü için sivilceleri de yok etme gücüne sahiptir. Böylelikle yıllardır savaştığınız sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.