PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yanaklardaki kırmızılık


ebush
17-09-2013, 10:42
Yanaklardaki kırmızılık-Yanakta kırmızı leke-Kırmızı lekelerden kurtulmaYüzde meydana gelen kırmızı lekeler, kılcal damarların genişlemesi sonucu ortaya çıkar. Bu*runda, alın bölgesinde ve yanaklarda sıkça rastlanır. Bunun için;

a) Bir tutam asma yaprağı bir kaba konulur. Yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra temiz bir bezle sorunlu bölgelere sürülür.
b) İki tutam kekik yaprağı, kırmızı gül yaprağı, civanperçe-mi, ebegümeci, bir tutam anason bir kaba konulur. Ye*teri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuk olarak her gün çay bağrı ile günde bir kez içilir.

Ciltte olulan kırmızı lekelerin sebebi kılcal damar çatlamsıdır.Hiç bir zaman geçmeyecek dediğimiz kırmızı cilt lekeleri evde hazırlayabileceğiniz çok kolay bir formül ile son buluyor.
Ciltteki kırmızı lekeleri ve noktaları geçirmek mümkün.

Formül:
* bir tane salatalık
* beş altı kadar mantar
* bir avuç maydonoz
* bir avuç civanperçemi ve menekşe
* bir yumurta beyazı
* bir de gül yaprağı

Dilimlediğiniz salatalık ve maydonoz ile mantarıda yarım saat pişirinm süzün ve bu posaya dövülmüş gül tozu katın ve karıştırın..Geceleri uyumadan önce kırmızı olan lekelere sürün.
Mantar ile salatalığı ezin ve buna taze civan perçemi katın krem yapğın.. Hindistan cevizi sütüde katın ve kırmızı olan lekelere sürün..
Sabahları kalkınca ve gece uyumadan önce menekşe suyuyla buhar yapın.
Maydonoz gül yaprağı ve de salatalığı dövün ezin .Bunu krem haline getirdikden sonra ise kırmızı lekelere sürün.