PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ciltte kırmızı noktalar

ebush
19-09-2013, 12:17
Ciltte kırmızı noktalar-Vücutta kırmızı lekeler-Alerjik kırmızı noktalar

Vücuttaki kırmızı lekelerin sebebini araştıran uzmanlar bunun önemsenmesi gerektiğini açıklıyor.

Vücuttaki Kırmızı Noktalar
Deride kırmızı noktalar ve kaşıntıya sebep olan Elde, kolda, bacakta vücutta oluşan kırmızı noktalar, kırmızı lekeler Ciltte oluşa değişiklikler, cilt kanseri belirtisi olabilir!

Aşağıdaki belirtilerin bir ve bir kaçı var ise, bir hastanenin cilt hastalıkları “Dermotoloji” bölümüne giderek muayene olunuz!

Belirtileri:
Vücutta, kol veya bacaklarda kırmızı, beyaz, siyah, mavi lekeler. Vücutta, kolda, bacakta, elde, ayakta kırmızı noktalar. Vücudunuzun herhangi bir yerinde oluşan lezyonlar. Avuçiçi, el ve ayak parmaklarının uç kısmında, ayak tabanında koyu renkli lezyonlar. Yüz, kulak veya boyunda yumru veya şişler. Göğüs ve sırtta ten renginde veya kahverengi tonlarında yara izine benzer lezyonlar. Vücuttaki herhangi bir bende büyüyüp genişleme.

Ne Kadar Ciddi?
Bu belirtiler bir çok hastalığa ait belirtiler olabilir. Belirtiler çok ciddi olabileceği gibi, önemsiz de olabilir. Örneğin kızamık, su çiçeği, isilik, alerji, mantar gibi durumlarda benzer belirtiler olabilir. Telaşa kapılmayın hastaneye gidin ve doktorunuza muayene olunuz.

Ne yapılmalı?
Bir hastanenin cilt hastalıkları “Dermotoloji” bölümüne giderek muayene olunuz.

Ciltteki kırmızı lekeler için maske önerileri

2 adet rendelenmiş havucu sıkarak suyunu elde edin. İçerisine biraz killi toprak ekleyerek krem kıvamına gelmesi için zeytinyağı ilavesiyle karıştırın. Günde 1 defa olmak üzere bu kıvamı lekeli alanlara sürün.

1 adet elmadan elde edilecek elma suyu ile 1 adet sıkılmış limonun suyunu karıştırın. Biraz süt ve zeytinyağı ekleyerek merhem kıvamına ulaşana kadar kısık ateşte ısıtın. Elde ettiğiniz bu maske malzemesini soğuduktan sonra ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölümlere masaj ile yedirin. Bu işlemi her gün, günde 1 defa yapmanız yeterlidir.

1 yumurtanın adı ile 1 limonun rendelenmiş kabuğunu pomat kıvamına gelinceye dek karıştırın. Kıvam yeterince merhem yoğunluğuna ulaşmaz ise, rendelenmiş limon kabuğu ilave edebilirsiniz. Elde edeceğiniz maskeyi ciltteki kırmızı lekelerin olduğu bölgelere masaj ile sürün ve duş öncesi 1 saat bekletin.

1 adet salatalık ile 1 tutam maydanuzu doğrayın. İçerisine 5 adet ufak parçalar halinde doğradığınız mantarları ekleyin ve bu karışımı pişirin. Eğer mümkün ise bu karışım piştikten sonra içerisine 1 gülün tüm yapraklarını ilave edin. Oluşan karışımı süzdükten sonra elde edeceğiniz kalıntı sizin çok değerli maskenizdir. Uyumadan önce uygulanmasını öneririz.

Misafir
30-04-2014, 07:41
deneyecem bunları inşallah geçer ne diyim

Misafir
31-12-2014, 02:17
Benim kolumun eklem yerinin üst tarafında kırmızı noktalar var önemli bişey değil dimi arkadaşlar

Misafir
18-05-2015, 01:45
Benim avcumun içinde kırmızı hafif hemde çok hafif kızrmızı lekeler çıkmaya başladı nedenini hayla çözemedim

Misafir
29-08-2015, 06:37
Benim avuçici ve parmaklarımda ilk tek olarak çıktı sonra kaşınmaya basladı her kasımamda coğaldı sebebi ne olabilir