PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arap kadınlarının güzellik sırları


ebush
19-09-2013, 09:55
Arap kadınlarının güzellik sırları-Arap kızlarının güzellik sırları-Hintlilerin güzellik sırları-Hintli kızların güzellik sırları


ARAPLAR

Arap kadınının güzelliği tüm dünyayı mest ediyor, sırrı ise gözlerinde saklı.

Siz de onlar gibi buğulu bakışlara sahip olmak istiyorsanız, size önerilerimiz var.

Öncelikle, bir şişe doğal sürmeye, bir şişe de gül suyuna ihtiyacınız var.

Gözlerinizi koyu bir kapatıcıyla kapatıp, bordo veya kahverengi tonlarında koyu bir far sürün. Yüzünüze de bronz pudra uygulayın.

Daha sonra, ucunda sürme bulunan, çubuğu gül suyuna batırın ve ilk etapta gözlerinize sürme sürer gibi sürün. Gül suyu, sürmeyi yayacak ve buğulu bir hava vericektir. Gözlere sürme sürmek gözlerinizi olduğundan daha iri ve anlamlı gösterecektir.

En son gözünüzün içine ve dışına kalınca siyah kalem çekin ve ten rengi gibi, hafif parlak bir ruj sürün.


HİNTLİLER

Hintli kadınların çoğu günlük cilt bakımlarını kendi hazırladıkları krem ya da yağlarla yapıyorlar.Belki de pürüzsüz bir cilde sahip olmalarının altında bu sır yatıyor.

KADİFE YUMUŞAKLIĞINDA BİTKİ YAĞLARI

Bitki yağları, Hintli kadınların bakımlarında kullandıkları en temel ürünlerdir. Özellikle sarı susamyağı yüz maskesi için tercih ediliyor. Bu yağ cildin yumuşamasını ve pürüzsüzleşmesini sağlıyor. Uzmanlar cildin derinliklerine daha kolay ulaşması için susamyağının masajdan önce ısıtılmasını tavsiye ediyor. Bitkilerin cilt üzerindeki etkilerine gelince... Okaliptus canlandırıyor, sandal ağacı gevşemesini sağlıyor ve ylang ylang da onarıyor.

RAHATLATAN BAŞ MASAJLARI

Aromatik Hint baş masajı olarak tanımlanan campisaj, Hindistan’da binlerce yıldır uygulanan bir yöntem. Hintli kadınlar gür ve parlak saçlarının sırrının saç derisine yağlarla masaj yapılmasında saklı olduğuna inanıyorlar. Saçlarını yıkadıklarında masaj yapmayı ihmal etmiyorlar. Baş bölgesinde yapılan masajla kan dolaşımı hızlanıyor ve bu sayede besleyici maddeler saç köklerine daha iyi nüfuz ediyor.