PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yumurtayla yapılan maskeler


ebush
19-09-2013, 09:08
Yumurtayla yapılan maskeler-Yumurtayla yapılan yüz maskeleri-Yumurtayla cilt bakımı-Yumurtadan yapılan maskeYumurtalı maskeler ne işe yarar?

Kuru ciltleri nemlendirmek için,
Göz altlarındaki kaz ayağı çizgilerin oluşmasını engellemek ve oluşmuş olan çizgileri yok etmek için,
Cildi beslemek ve canlandırmak için yumurta sarısı ile cilt maskeleri uygulayın.

İşte birkaç Örnek maske tarifi


Ballı Yumurta Maskesi
2 tatlı kaşığı bal, 1 yumurta sarısı, bitkisel yağ.
Önce yağla yumurta sarısını iyice karıştırın, sonra balı ekleyip karıştırın ve yüzünüze maske olarak uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın.


Sütlü Yumurta Maskesi
Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.
Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.


Yulaflı Yumurta Maskesi
100 gr yulaf ezmesi, 1 limon, bir yumurta hazırladıktan sonra. Yulaf ezmesinin üzerine limon suyu ve yumurtanın akını dökün. Daha sonra bu elementleri karıştırın. Taa ki krem halini alacak niteliğe kadar getirin. Daha sonra cildinize (yüzünüze, boynunuza, dekolte olacak yerinize vs.) uygulayın. Daireler şeklinde uyguladıktan sonra maske halinde 10 dakika beklemesini sağlayın. Bu süre zarfında cildinizin gerginleştiğini hissedeceksiniz. Süre aşmadan ılık bir suyla cildinizi yıkayın.

Basit Yumurta Maskesi

Faydaları: Fazla yağı alır, nemlendirir ve cildi sıkılaştırır.
Malzemeler: 1 yumurta, birkaç damla limon suyu

1 yumurtanın akını ve sarısını ayrı kaselere alın. Cildiniz yağlıysa yumurta akına birkaç damla damlatabilirsiniz. Kuru cildiniz varsa limon kullanmayın. Parmak uçlarınızla veya bir pamukla yumurta akını yüzünüze ve boynunuza yayın ve sertleşmesi için 20-25 dakika bekleyin. Maskeyi çıkarmak için soğuk su kullanın. Aynı işlemi bu sefer yumurta sarısıyla yapın ve aynı süre bekletin. Yine soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü iyice temizleyip havluyla kuruttuktan sonra nemlendirici kullanabilirsiniz.