PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğal makyaj temizleme yöntemleri


ebush
19-09-2013, 10:26
Doğal makyaj temizleme yöntemleri-Doğal yollarla makyaj temizleme-Salatalık ve süt doğal makyaj temizleme-Salatalık ve sütle yapılan maskeDOGAL MAKYAJ TEMİZLEME SÜTÜ
1 ADET SALATALIK
1 KAHVE FİNCANI SÜT
1 TATLI KAŞIĞI BADEM YAĞ
3 DAMLA LAVANTA
YAPILIŞI :
SALATALIĞIN RENDELEYİN.
ELİNİZLE SIKARAK BİR KASE İÇERSİNE SUYUNU ÇIKARIN.
DİĞER MAGZEMELERİ KARIŞTIRIN TONİĞİNİZ HAZIR.
BUZDOLABINDA SAKLAYARAK 1 HAFTA SÜREYLE KULLANA BİLİRİSNİZ.


Güzellik uğruna makyaj malzemelerini kullanmaktan her ne kadar geri durmasakta ne yazık ki makyajı temizleme konusunda bu kadar dikkatli değiliz. Güzel bir cilt için makyaj ne kadar önemliyse makyajı temizlemek de bir o kadar önemlidir. Peki, makyajımızı temizlerken dikkat etmemiz gereken noktalar neler? İşte makyaj temizlemenin püf noktaları.

- Makyaj temizleyici kremi yüzünüze ve boynunuza kalınca bir tabaka halinde sürün.

- Yüzünüzün ortasından başlayıp, daireler şeklinde sürerek temizleyicinin dokulara işlemesini sağlayın.

- Alından başlayın, burnun başladığı yerden şakaklar yönünde dairesel hareketlerle saçların başladığı yere kadar yükselin. Daha sonra dudağın üstünden kulak memesine kadar bu işlemi sürdürün.

- Boyun için de aynı şekilde, ortadan başlayıp iki yana doğru, ilk önce boynun başladığı yerde, ardından köprücük kemiğinin hemen üstünde aynı hareketleri uygulayın. Makyaj temizleyicinin tüm izlerini, makyaj temizleyici bir kâğıtla ortadan kaldırın.

- Kullanılan makyaj temizleyicinin türüne göre; eğer bir süt kullanmışsanız bir süngerle yıkayarak temizleyin. Eğer kremse pamuk kullanın; bir sabun-krem ya da ikili bir süt uygulamışsanız, bol su ile yıkayın.


Ebru Şallı Makyaj Temizleme Toniği

Malzemeler:

1 çay bardağı gül suyu
2 yemek kaşığı kayısı yağı
2 yemek kaşığı yasemin yağı


Yapılışı:

Tüm malzemeyi bir şişeye koyup çalkalayarak karıştırın.Pamuğa dökerek makyajınızı silin.Bu karışımı uzun süre kullanabilirsiniz.