PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cildi aydınlatıcı bitkiler


ebush
19-09-2013, 11:33
Cildi aydınlatıcı bitkiler-Limon güzelliği cilt için-Cilt ve limon-Limon ve güzellik cilt aydınlatıcısıLimonun içeriğindeki asitler cildinize aynı zamanda peeling görevi yapabilir. Dirsek, diz ve tabanlarınızda oluşan sert derileri aşağıda verdiğim limonlu karışım ile yumuşatarak, pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.
Bir çorba kaşığı Limon Suyu ile iki çorba kaşığı Balı kısık ateşte hafifçe ısıtın. Ocaktan indirdikten sonra bir müddet soğumasını bekleyin.
Hazırladığınız karışım soğuduktan sonra kuruyan ve çatlayan cildinizin üzerine sürün. 20 Dakika beklettikten sonra peeling yaptığınız bölgeyi ılık Su ile temizleyin.

Son olarak temizlediğiniz bu bölgeyi limon kabukları ile ovalayın. Bu uygulama sonunda derinizin taze görünüşü sizi bile şaşırtacak.

Limon Kabuğu İle Cilt Kanseri Riskini Düşürebilirsiniz
Sadece Amerika’da yılda 200.000 den fazla insan cilt kanserine yakalanıyor. Bu sorun son yıllarda ülkemizde de çok artış göstermeye başladı. Cilt kanseri güneşin parladığı her yerde kendini gösterebilir. Yüzünüzde, kulaklarınızda, ellerinizde ve dudaklarınızda oluşabilir. Limon kabuğu D-Limonene sayesinde bu riski çok düşürmek elinizde.


YAĞLI CİLTLER İÇİN
Malzemeler: Bal + süt + limon suyu
Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.
Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 - 15 günde bir tekrarlayabilirsini z.