PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaymakla yapılan maskeler


ebush
19-09-2013, 11:44
Kaymakla yapılan maskeler-Kaymak maskesi-Kaymaklı cilt bakımı-Kaymakla yapılan yüz maskesi

Cilt Kırışıklıklarına Elma Kaymak Maskesi
Cilt kırışıklıklarını evde yapacağınız doğal bakım maskeleriyle azaltabilirsiniz. Cildinizdeki kırışıklıkları elma-kaymak maskesiyle azaltabilirsiniz ya da kırışıklıkların oluşumunu önleyebilirsiniz. Kaymak cildimizi yumuşatır, nemlendirir ve elastikiyet kazandırır. Kırışıklıklara karşıda etkili bir silahtır. Elma ise cildimizin tazeliğini ve diriliğini korumak için çok etkili bir güce sahiptir.

Elma ve kaymaktan kırışıklıklara karşı harika bir maske yapabiliriz. Bir adet orta boy elma ile üç kaşık kaymağı mikserde veya kaşıkla iyice ezerek karıştıralım. Karışımı cildimize sürelim ve üzerini bir bezle kapatalım. 10-15 dakika bekledikten sonra önce maskeyi silelim, daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayalım. Haftada bir defa elma-kaymak maskesi uygulanabilir.

Cilt bakımını doğru uygulamak için, öncelikle cilt yapınızı tam anlamıyla bilmeniz gerekmektedir. Parlayan ve yumuşak bir cilt için kaymak maskesi oldukça etkili olacaktır. Cildinizde oluşan yorgunluk ifadesini yok edebilecek, daha taze ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlayacak kaymak maskesi, doğal güzelliği cildinize yansıtacaktır. Doğal güzellikten yana olan kişilerin, geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen kaymak maskesi mucizesini uygulamaları kaçınılmazdır. Kaymak maskesi ile daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşma olanağı bulacaksınız. Cildinizde oluşan kırışıklıklar, dekolte bölgesinde oluşan sarkmaların oluşumunu geciktirmek kaymak maskesiyle mümkün olacaktır. Yağlı bir cilde sahipseniz kaymağı, un ve balla karıştırıp uygulamalısınız. 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı un ve 1 çay kaşığı kaymağı karıştıralım. Krem kıvamına gelince dekolte bölgenize ve yüzünüze iyice yedirin. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Yağlı ciltlerde oluşan parlamalar, yağlı görünüm ve açık görünen gözeneklere son vermiş olacaksınız. Kuru ciltler için uygulanacak kaymak maskesi ise, 1 tatlı kaşığı kaymak ve 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştıralım. Cildimize ve dekolte bölgemize karışımı iyice yedirelim. Tüm maskelerimizi uygularken cildimizin temiz olmasına dikkat edelim. Haftada bir defa uygulayacağınız maskeler ile cildinizi besleyebileceksiniz. Elma ve kaymak karışımı mucizesi de kısa sürede kendini gösterecektir. Evde klayca hazırlayabileceğiniz kaymaklı güzellik maskeleri ile yaşlanma karşıtı savunmanızı hazırlamış olacaksınız.

Bilindiği gibi stres, kirli hava, kimyasal makyaj kalıntılarına maruz kalan cildiniz daha kısa sürede yaşlanma belirtileri gösterecektir. Burada devreye girecek olan elma kaymak maskesiyle yaşlanma karşıtı iksirinizin etkili olmasını sağlayacaksınız. 1 adet elma ve 3 tatlı kaşığı kaymağı mikserden geçirelim. Karışımı cildimize sürelim ve 10 dakika bekletelim. Sonrasında cildimizi ılık suyla yıkayalım. Bu maskeyi haftada bir veya ihtiyaç dahilinde hazırlayıp uygulayabilirsiniz.