PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yüz sarkması için maske


ebush
19-09-2013, 11:52
Yüz sarkması için maske-Ciltte sarkma-Sarkan ciltler için maske
Yaş ilerlemesiyle birlikte, ciltte meydana gelen sarkmalar, kadınların psikolojisini, olumsuz etkilemekte. bunun için, yapılacak basit uygulamalar, cildin gergin ve düzgün görünmesini sağlamak için faydalı olacaktır. Cildimizde sarkmalar oluşmadığı sürece kendimizi daha genç ve dinç hissetmemiz mümkün.
Cilt sarkmalarının nedeni yaş ilerlemesi olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermelerinden de kaynaklanıyor olabilir. Sorunumuza çözüm bulabilmek için yapmamız gereken ilk şey sarkma nedenini çözmek olmalı. Sorunun neyden kaynaklandığını bildiğimiz sürece mücadele etmemiz daha kolay olacaktır.
Cildiniz esnekliğini kaybedip sarkmaya başlıyor ise acil önlemler almak gerekiyor demektir. Kadınlarımız genellikle böyle durumlarda pahalı kozmetik ürünlere yönelmektedirler. Aslında oldukça basit yöntemlerle de sarkmalar önlenebilir, süreç geciktirilebilir.
Alacağınız ilk önlemler arasında cildinize uygun olan bakım maskelerini bulup bunları evde kendi kendinize uygulamak, maske uygulamasının yanı sıra özellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanacak olan masajlar yer alıyor.
Evde uygulayabileceğiniz yumurta maskesi ile sarkma sürecini geciktirmeniz mümkün.

GEREKLİ MALZEMELER :
* 2 adet yumurta akı
* 1 çorba kaşığı toz şeker

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : 2 adet yumurta akını 1 çorba kaşığı toz şeker ile kar haline gelene kadar çırpın. Temizlediğiniz cildinize pamuk yardımı ile bu karışımı sürün. 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile ıslattığınız bir parça pamuk ile silin, ılık su ile yıkayın ve yumuşak tüylü bir havlu ile tampon yaparak kurulayın.
Düzenli şekilde uyguladığınız bu maske sonucunda cildinizde sıkılaşma göreceksiniz.


Malzemeler:

1 çorba kaşığı yoğurt
yarım paket yaş maya
Hazırlama ve uygulama:

Bir kaşık yoğurt ve yarım paket yaş mayayı özleşinceye kadar karıştırın.Krem haline geldikten sonra yüz bölgesi ve dekolte bölgesine yedirin.Yarım saat bekledikten sonra ovarak yüzünüzden çıkarın.Ilık su ile yıkayın.Bu maske cildinizi havalandıracak,gözenekleri açacak,cildinize parlaklık kazandıracak aynı zamanda sarkmaları toparlayacaktır.