PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızlara okul tüyoları

ebush
19-09-2013, 10:57
Kızlara okul tüyoları-Okul için kızlara öneriler-Okul için güzellik sırları-Genç kızlar için güzellik tüyoları-Genç kızlar için okul çantaları

Evet, okulların açılmasına bir aydan daha az bir süre kaldı. Birçok öğrenci şu anda okulun telaşı içerisinde. Kimileri şimdiden alışverişe başladı bile! Okul forması alanlar, kırtasiye alışverişini yapanlar... Ve daha fazlası! Peki, okul için siz de birkaç öneri ister misiniz?

-Okul Formalarına Renk Katın!

Çoğumuz için okul formaları çoğu zaman sıkıntı olmuştur. Kimimiz okul formalarının berbat olmasından, kimimiz de rahatsız edici olmasından yakınırız, kimimiz ise sıkıcı olduğundan. Fakat okul formalarını birkaç küçük şey ile güzelleştirebiliriz.

Hırkalar okul formaları için vazgeçilmez bir unsurdur. Eğer okul formasının rengine uygun bir hırka seçilirse gayet hoş durabilir. Aynı zamanda bir hırka sizi doğru kombin ile cool yapabilir.

Eğer okulunuzda okul dışı hırkalar giymenize izin vermiyorlarsa üzülmeyin! Okul formanızın üstüne birkaç şirin rozet ekleyin. Güzel görünecektir.

Tabii, okul formalarımızın altına giydiğimiz çoraplarımız var bir de! Çoraplar için tavsiyem ise, mümkünse renkli olmasın. Siyah bir çorap daima en iyisidir.

Cırtlak renk tonlamalarında çoraplar giyen bir kızı kimse cool bulmaz, öyle değil mi? İnsanlar sizin hala daha bir çocuk olduğunuzu düşünebilir. Bu yüzden çorapta tercihiniz mümkünse siyah renkte olsun!

Eğer okul formanız koyu renkli ise (siyah, lacivert vb.) ve idare renkli ayakkabı giymenize izin veriyorsa seçiminiz bordo, beyaz, siyah, krem, koyu yeşil, kırmızı tonlarında converseler seçebilirsiniz.

Converse günümüzde en yaygın kullanılan ayakkabı modellerinden birisi ve yaz için en ideal ayakkabı çeşidi! Bu modeller okul için de ideal modeller! Okul formanızı converseler ile tamamlayın!

Okul çantaları da okul hayatımızın bir vazgeçilmezi! Bu çantaları gerek okulda, gerek dersanelerde gerek günlük hayatlarda kullanıyoruz.

Farklı modeller, desenler bizi daha havalı göstermeye yetiyor. Okul çantaları bizim tarzımızı yansıtıyor! Ee, tarzımız farkımız kızlar! ;)

OKULDA COOL OLMAK İÇİN!
1-Eteğin mutlaka kısa olmalı ama çok kısa değil kötü lakaplar takılabilir.Dizinin biraz üstünde olabilir.
2-Mutlaka 1 converse ve ya Adidas süperstar sahibi olmalısın!
3-Okul formanın rengine uygun güzel bir hırka giy!
4-Saçlarını mutlaka farklı yap!Sakın hergün atkuyruğu filan yapma ezik damgası yersin!Saçlarını düzleştir ve katlı kestir.
5-Rahat konuş birileriyle konuştuğun zaman kekelememeye dikkat et! Vücut dilini kullan ama fazla abartıya kaçma! :)
6-Derslerin iyi olmalı en kötü notun 70 olsa iyi olur :)
7-Öyle sınıf içinde cadoloz kızlar gibi olma ağır ol bağırma kimseye sınıf içinde koşuşturma!
8-Saçma sapan diziler seyretme çocuk dizilerine asla!!
9-Telefonunu okula getir ama bi hocaya yakalanıyım deme!
10-Her lafa karışma sana sorulan sorulara cevap vermen yeterli olacaktır.
11-Ayy inanmıyorumm,yuhh,ohaaa filan sakın deme küfür ve argodan uzak dur.!
12-Tenefüste havalı cool bi arkdaşında okul koridorunda gez bence :)
13-Okulda güzel parfüm sık (she is sexy'i öneririm) parlatıcı ve hafif göz kalemi sür.Güzel bileklik ve saat takmayı unutma! :)
14-Mutlaka facebook hesabın olmalı ama orda kötü bağlantılar paylaşma.En güzel fotolarını koy çocukça resimler olmasın!Bebeklik fotolarını kesinlikle koyma :D

***Her zaman derslerinde düzenli çalış.Ama sakın inek olma:DÇalışırken dikkatini dağıtacak şeyleri ortadan kaldır.Derse yoğunlaş.Bi sınavdan kötü not alırsan fazla canını sıkma ve yanlış bildiğin sorular üzerine çalış,konuyu kavra.Böle yaparsan başarılı olursun.Arkadaşlarına da vakit ayırmayı unutma.Bazen onlarla birlikte çalışın.Onları ewine çağır ve defterlerinizdeki eksikleri tamamlayın,o gün işlediğiniz konulara çalışın.Çilgin

Sabah okula giderken saçlarını nasıl yapacağını bilemiyor musun?O zaman saç biçimine göre önerilerim;

***Düz saç=Saçlarını yandan ve yukarıdan sıkıca topla.Sonra eline biraz saç şekillendirici krem alıp uçlarını elinin içinde sıkıştırarak dalgalı bir görünüm sağla.

***Katlı saç=Saçlarını kolay toplayamayacağın için iki toka alıp saçını yanlardan tutturabilirsin.

***Kıvırcık saç=Hafif salık bir topuz yap.Önden küçük bir tutam saçı salık bırak.Emin ol çok güzel olacak.

***Dalgalı saç=Saçlarına bir bant tak ve saçlarını içten tarayarak hafif kabarık bir görünüm sağla.

Bu önerilere uyarsan hem okula giderken saçlarını yapmaya daha az vakit harcarsın hem de saçların çok güzel olur:)Arada bi farklı saç modelleri denemeyi de unutma hep aynı model olmaz

öykü
04-12-2013, 11:08
okul formam yeşil nasıl bir hırka giyebilirim

öykü
04-12-2013, 11:09
saçım çok kabarıyor ne yapmalıyım ya saçımı yine salık topuz mu yapıyım lütfen yardım kıvırcık saçım

ebush
30-12-2013, 12:15
çok güçlü saç köpükleri var kozmetik satan mağazalarda bulabilirsiniz onunla kabarmasını engelleyebilirisiniz

ayrıca sokak topuzu diye bir saç modeli var aşağı fotoğraflarını paylaşacağım okul için o topuzu yapabilrisin hem modern hem hoş duruyor

http://www.bakimliyiz.com/resim/topz2.jpg

http://www.bakimliyiz.com/resim/topz.jpg

http://www.bakimliyiz.com/resim/topz1.jpg

maliha3492
23-01-2014, 11:51
beautiful

Misafir
27-03-2014, 09:31
Esmere ne yakisir

Misafir
12-04-2014, 07:34
Merabalar :) saçımı salık bırakmayı çok seviyorum. okula giderken saçıma nasıl bir model verebilirim ?

Misafir
29-05-2014, 08:34
benim şaçım çok ince telli ve uçları yıprandığı için kestirdim omuzlarımın hizasına gelmek üzere ne önerirsiniz

Misafir
26-07-2014, 04:25
teşekkürler :)

Misafir
08-08-2014, 03:39
cok guzel beyendim :)

Misafir
11-08-2014, 07:06
Ben kapalıyım ne önerirsiniz

Misafir
22-08-2014, 09:05
saclarım biraz kalın örmeyi istiyorum ama kabaríyor ne yapmam gerek acaba?

Misafir
25-08-2014, 01:53
Saçım kabarık ve kıvırcık topuz komik duruyor ne yapmalıyım

Misafir
25-08-2014, 06:41
Arkadaslar bnce hic üzülmeyin kıyafetiniz ne kadar iyi olursa sac kendini o kadar az gsterir saçınıza asla masa yapmayin obun yerine sac bakim kremi alin hee eger alamiyosaniz sacinizi yikamak icin kullandiginiz sampuani krem niyetine kullanabilirsiniz bn öyle yapiyorum cok guzel oluyo

Misafir
28-08-2014, 03:15
ya ben ilkokulda inektim simddi herseyime değistircem yardımcı olumusun sınıf popisi olmak istiyorum

Misafir
29-08-2014, 03:06
Ben esmerim ve okul formamda mavi bi türlü hangi renkler bana yakışır bilmiyorum. Bana yardımcı olur musunuz?

Misafir
03-09-2014, 12:45
Sacimda beyaz var ama dalgali ne yapmalıyım olur fikir verin yardımcı olun

selenator
07-09-2014, 08:25
benim saçım biraz biçimsiz olduğu için hergün okula saçımı at kuyruğu yaparak gidiyorum bunun için ne yapabilirim

Misafir
11-09-2014, 08:32
benim saçım kıvırcık topladığımda pek rahat edemiyorum biraz saç önerisi sunar mısınız ?

Misafir
12-09-2014, 02:16
Okul formamın eteği ekose turuncu ekose çizgileri sarı ve yeşil sarı gömlek turuncu süveter hırka önere bilir misiniz? Saçlarım mememden 3 cm aşağıda saç modeli olarak ne yapabilirim

Misafir
13-09-2014, 07:47
Merhaba ben dar şortlu etek ve üzerine polo giyiyorum üzerine uyum saglıyacak nasıl bir ceket yada yelek giye bilirim

Misafir
15-09-2014, 01:13
ya çok sağoulun

Misafir
30-09-2014, 10:16
saçı kısa eteğim dizim aşağısında annemler kızıyo ve katlanmış haliyleyle okulda bileklik toka saat gibi şeylere izin vermiyolar ve saçım çoook kabarık düzleşmi haliyle ve annemler bana her zaman istemediğim ayakkabı alıyor

Misafir
18-10-2014, 07:39
Saçlarım kıvırcık popiyim herkes beni konuşuyor.kıvırcık saçlı olmak güzel

Misafir
08-11-2014, 10:09
Benim koylu bir arkdasim var ondan uzakmi durmaliyim

Misafir
27-12-2014, 08:01
ben 5. sınıfım bize göre değişik önerileriniz var mı paylaşırsanız sevinirim

Kayıtsız Üye
14-01-2015, 06:45

Beyaz ve eteğinin 1 karış üstünde olsun

Misafir
23-01-2015, 01:36
Katılmıyorum eğer saçların ince uçlu ise ve uzmzaya devam ediyorsa kestirmeni önermem çokta uztma çünkü bu tarz saçlar çok yıpranık olur eğer saçın gür ise elidor (pembe olanından)çünkü bu tür saçlar kepekli olur. Eğer gür değil ise panten kullan

Misafir
20-04-2015, 07:32
benim durumum yok o kadar abartmıyim birazcık var okulumuz berbat benim ama okulda cool olmak istiyorum okullar acıdıgında saclarım farklıydı artık aynı yapmya basladım birazcıkta olsa agzım bozuk biraz işte zayıfım saclarımı begenmiyorum dalgalı igrenc bir gorunumu var nefret ediom ne ypmalıyım her pazar düzleştiriomm

Bir Üye
22-06-2015, 05:05
Merabalar :) saçımı salık bırakmayı çok seviyorum. okula giderken saçıma nasıl bir model verebilirim ?
Düzleştir bence,uçlarını da biraz boya

Misafir
22-07-2015, 09:26
Bizim okul formalarımız güzel ama pek bi numarası yok sadece gri şort etek ve pembe lacoste :(((

Kayıtsız Üye
28-07-2015, 12:32
Bence gri veya siyah bir hırka giyebilirsin

Misafir
17-08-2015, 09:54
bende sacımı yenı kestim omuzlarımı biraz geçiyor ne onerirsınız[

Misafir
19-08-2015, 06:47
GÜZEL ama başka bir siteden alıntı yapılmış>:(

Kay
25-08-2015, 12:06
beyaz. derdim galiba. cunku herhalde gomleginde beyazdir yada yesilin bir iki ton acigi yada koyusu ve bu arada tisortunden iki parmak asagi uzunlukta yada izin veriliyosa etekten uc parmak asagi olabilir ceket .. gule gule kullan cool olmak dilegiyle...

Kayıtsız Üye
11-09-2015, 04:22

Lacivert hırka

Misafir
14-09-2015, 03:12
merhaba ben okulun ilk günü ne giyebilirim 5.sınıfım

Kayıtsız Üye
27-09-2015, 04:32
Bence mor, bordo yada koyu kırmızı güzel olur

Misafir
18-10-2015, 08:24
merhaba ben okulun ilk günü ne giyebilirim 5.sınıfım
Kesinlikle yaşının adamı ol aslında bakarsan uzun bi çizme kot pantolonunu tatlı bi body giyebilirsiniz saçlarını da örebilirsin adla büyük gibi giyinme ezik özenti olursun

Misafir
26-10-2015, 03:37
saçlarım çok uzun ve dalgalı ve düz kesim ..saçlarımı katlı kestirsem yakışırmı ve nasıl olur çok katlı ve dalgalı ?

Kayıtsız Üye
11-11-2015, 08:47
Hardal sarısı olabilir

Misafir
22-11-2015, 01:17
Bence harikalar ama kapalıyim bazen keşke açık olsam diyorum ne önerirsiniz

DEFNEDEN.....
26-12-2015, 07:13
Saçlarım çok hızlı yağlandığı için saçım çok kötü görünüyor.sabahçı olduğum için pratik,güzel ve saçımı yağlı göstermiyecek modellere ihtiyacım var.bana yardım edin lütfennn

Kayıtsız Üye
31-01-2016, 10:47
Mesala orebilirsin altınada kurdele balla cok guzel durur.

Kayıtsız Üye
07-02-2016, 05:18
bence siyah giy okul formanın rengini açar ve çok COOL 😎😎 olursun

Misafir
18-03-2016, 08:02
Saçlarım çok kalın ve kat kat kat kestirdiğim için saçlarımı topladığımda yamuk duruyor ne yapmalıyım

Misafir
11-05-2016, 06:48
COOL

şey benim okulda sevgilim var ve güzel saç yapmam gerekiyor ne önerirsiniz

Quen
12-07-2016, 10:00
Tabikide mor mor ve yeşil en iyi uyum

Kayıtsız Üye
27-08-2016, 07:49
Bende esmerim kırmızı hırka giyebilirsin her renk ayakkabı kullanabilirsiniz ve ayrıca esmer bir insanin saçı köyü bir renk olacağı için kesinlikle siyah toka tercih edin

Kayıtsız Üye
06-09-2016, 09:26
Okul formam ten rengine yakın bi renk ne renk hırka olur bi de ntan pembe leopar desenli saçım dalgalı ve çok kabarık nasıl yapmaliyim

Misafir
16-09-2016, 06:15
turuncu bi okul formasının altına ne renk ayakkabı giymeliyim....,

Kayıtsız Üye
18-09-2016, 11:23
Saçların kalınsa ara makas yapmanı tavsiye ederim kabariklığı azaltiyor ,fön,duzlestirici vs yap...

Kayıtsız Üye
10-10-2016, 10:49
Benim ki de aynı şekil en iyi gorünümü bence düzleştir ve zevkine göre ikiye ayır saçını sağ sol seçimi sana kalmış hem yakışıyor hemde cool yapıyor

Kayıtsız Üye
30-10-2016, 09:34
Bence siyah ya bordo ya da gri tercih edebilirsin

Misafir
03-12-2016, 09:52
Esmerim nasil bir makyaj yapabilirim

Kayıtsız Üye
30-08-2017, 08:42
Okul formam kırmızı ve gri nasıl bi hırka hiyebilirim

yasemin ella
16-09-2017, 08:01
pembe bir formam var lacivert hırka giyiyorum saçlarımı değişik şekillerde at kuyruğu filan yapıyorum. (tam anlatamadım ama dkfksj) altımda nike in gri ayakkabısıs var ve maalesef okulda okul pantalonunu giymemiz gerek ve rengi gri ( gri ayakkabımı giyiyorum ya hem uyuymlu olsun diye ve de arada turuncuları var gri ile uymlu oluyor)
sizce nasıl omuş mu?