PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaz ayakları nasıl yok edilir


ebush
19-09-2013, 11:59
Kaz ayakları nasıl yok edilir-Kaz ayaklarını yok etmeYaşlanma neticesinde bizler istesek te istemesek te cildimiz o eski pürüzsüz ve canlı görünümünü kaybetmeye başlar. Bunun en önemli nedenleri arasında yaşadığımız çevre şartları, güneş ışınları, yer çekimi, toksik maddeler, kuru hava vb nedenlerdir. Bu etkenler cilde gerginlik veren ve cildin nem düzeyini dengede tutarak kırışıklıklara engel olan kollajen maddenin cildin hemen altında eskisi kadar depolanamamasıdır. Bu zaafiyet, cildin yaşlanma sürecini hızlandırır. Bilhassa yaz aylarında kuruyan cilt, kırışmaların da ortaya çıkmasını bir hayli hızlandırmaktadır. Elbette piyasada kırışıklık önleyici kremler ve kırışıklık giderici maskeler hazır olarak kozmetik shoplarda ve eczanelerde satılıyor. Peki evde yapılabilecek kırışıklık giderici bitkisel maske tarifi var mıdır?

Bitkisel bakım uzmanı Sn Şems Aslan bu sorumuza olumlu yanıt veriyor ve Kleopatra tarafından cildi güzelleştirmek, cilt lekelerini gidermek ve kırışıklıkları yok etmek için kullanılan son derece etkili, mucizevi bir doğal maske tarifini bizlerle paylaşıyor. Bitkisel maske tarifine geçmeden evvel kimyon baharatının cilt lekelerine kesin çözüm olduğunu ve kırışıklıkları ortadan kaldıran bir takım özellikleri olduğunu söylemeliyiz. Kimyonun içerisinde bulunan kimyon yağı, bir tavada hafifçe ısıtılarak elde edilebilir ve yemeklerde kullanılabildiği gibi yüzdeki kırışıklıkları önleyen bitkisel yağlar olarak ta kullanılabilir. Kimyonun yanında rezene yaprağı, reyhan, maden suyu, bal ve limon gibi kırışıklık giderici faydaları olan bitkiler de bu bitkisel kürümüzde kullanılıyor. Şimdi aşağıdaki videoyu izleyelim ve Sn Şems Aslan’ın doktorum programında verdiği 25 yaş ve üstü kadınlardaki kırışıklıklara kesin çözüm olan kimyon yağı bitkisel maske kürü nasıl yapılır, uygulanır, faydaları zararları nelerdir öğrenelim.

Kaz Ayağı Önleme ve Giderme Tavsiyeleri
Göz kenarlarındaki kaz ayağı oluşumlarını engellemek veya oluşmuş olan kırışıklıkları azaltmak ya da yok etmek amaçlı çok sayıda tavsiye sayılabilir. Bunlardan bahsetmek isteriz ancak bilinen en etkili yöntem olan botox ve dolgu uygulamasından daha detaylı olarak bahsedeceğiz.

Birkaç önemli tavsiye
- Parmakları şakaklara yerleştirerek, parmakları dışa doğru hafifçe çekip bırakma yöntemi ile nazik masaj yöntemi

- Suna Dumakaya’nın tavsiyesi olan elma suyu ile buğday yağı karışımının kaz ayakları bölgesine sürülmesi

- Kozmetolog Pervin Bulgak tavsiyesi ile, sızma zeytinyağı ile üzüm çekirdeği yağını karıştırarak kaz ayağı bölgesine masaj yöntemi ile sürülmesi ve dolaşımın hızlandırılması

Şimdi gelelim klinik araştırmalarca kanıtlanmış başarılı kaz ayağı önleme yöntemine;