PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Botoks iceren kremler


ebush
24-09-2013, 10:24
Botoks iceren kremler-Botoks içerikli kremler-Botox ne kadar aralıkla yapılır-Botox yaşıYurt dışında bile az görülecek şekilde teknolojik donanıma sahip olan bir Kozmetik Ar-Ge laboratuvarıyla karşılaştık. Bize yaptıkları çalışmaları gösterdiler.

Kırışık giderici kremlerEn heyecan verici olanı ise kırışıklık giderici bir krem keşfetmeleri ve patent başvurusu yapmış olmalarıydı. Bu kremin yararlılığını araştırmak için de bir özel cihazla kırışıklık'lardaki iyileşmeyi ölçmeye başlamışlar. Önce kırışıklık'lara bir silikon macun sürüyorlar, donunca onu bir kamera vasıtasıyla bilgisayar ekranına yansıtarak kırışıklığın derinlik ve genişliğini ölçerek, yaptıkları kremin yararlarını test ediyorlar.

Elde edilen neticeler beni çok heyecanlandırdı. Hele bizim fikrimizi aldıkları ambalaj seçimleri bizleri çok etkiledi. Aldığımız duyumlarsa bu kremin oldukça etkili ve özel çalışmalarla son derece bilimsel bir ortamda hazırlandığı yönündeydi. Cosmo 7 markasıyla piyasaya sürülecek bu ürünü Eylül ayında eczanelerde bulabilecekmişiz.

Kırışıklıklar kanseri önlüyormuş!

Bazı İngiliz bilim adamları, yüzlerinde kırışıklık olmayan insanların cilt kanserine karşı daha fazla eğilimli olduklarını öne sürdüler. İngiltere’de Manchester Üniversitesi’nde yapılan ve raporu Archives of Dermatology adlı dergide yayımlanan araştırma, ciltlerinde kırışıklık bulunanların, yüzde 90 daha az “bazal hücre karsinom”a yakalanma riskleri bulunduğunu ortaya koydu. “Bazal hücre karsinom” tümörlerinin insanların yüzünde belirdiği, çok yavaş büyüdüğü ve kolayca tedavi edilebildiği kaydedildi. Manchester Üniversitesi bilim adamlarından Dr. Christopher Griffiths, ortalama 50 yaşında 118 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonucunun henüz tam netlik kazanmadığını ifade etti.

Kırışıklık'lar tarih oluyor

Bir çok insanın çare aradığı yüzdeki kırışıklıkları ‘yok eden’ ilaç tesadüfen bulundu. Kasları güçlendirmek için yapılan bir aşı, kırışıklık'ları yok edince, büyük bir buluş da kendiliğinden ortaya çıktı.

Kırışık giderici kremGöz çevresi bakımı
Gün boyunca vücudumuzun en çok çalışan organlarından biri gözlerimiz. Onları kırpmak ve kısmak dışında, aynı zamanda bir gün içinde ortalama 10 bin kez kapıyoruz. Her an hareket halindeki gözlerin en çok etkilenen kısmı ise çevresindeki hassas cilt. Gözümüzün etrafındaki derinin koruyucu yağ tabakasının azlığı, dolayısıyla destek dokusunun fakirliği, onu normal ciltten ayıran önemli özelliği. Her ne kadar göz ve göz çevresi özel bir yapıya sahip olsa da, bakımı sanıldığı kadar zor değil. Cildin ihtiyacı olan şey, zararlı ışınlardan ve olumsuz çevre koşullarından koruyucu özel bakım kremleri. Cilt bakımı sırasında, hassas göz çevresini yüzümüzün diğer bölümlerinden ayrı tutmak gerektiğini sakın unutmayın.

Kozmetik ürünleri hassas göz çevresi için teknolojik ürünler üretmeye devam ediyor. Bir çok markanın göz çevresi bakımı için özel ürünleri bulunuyor. Ünlü markalar özellikle göz çevresindeki mor halkaları ve göz altı torbalarını ortadan kaldıran, göz çevresinin zamansız yaşlanmasını önleyen, narin cildin onarılması ve hassas dokusunun yenilenmesini sağlayan özel formüllü ürünleriyle kadınların imdadına yetişiyor.

Yepyeni bir doğallık hissi
True Illison Kompakt Pudra, ten makyajının bütün tabiliğini koruyarak mükemmelleşmesini sağlamak için hanımlara görücüye çıktı. 10 koruma formülü içeren True Illison Kompakt Pudra, cilde yumuşaklık ve rahatlık sağlıyor. Cildi kurutmuyor, aksine ona parlaklık sağlıyor.

Kırışık giderici kremAçıkta satılan kremlere dikkat!

İngiltere’de bir örnekte, açıkta satılan kremlerin son derece tehlikeli olabileceği görüldü. Londra’da bulunan Hammersmith Hastanesinden Tricia Tan ve Tony Golgstone, 3 yılda yaklaşık 13 kilo alan; kol, sırt, karın ve bacaklarında yırtıklar oluşan, sürekli mantar hastalığından şikayet eden ve kas güçsüzlüğü olan 28 yaşında aşırı kilolu bir kadını tedavi ederken kremin yan etkilerini ortaya çıkardı. Kadının şikayetlerine açıkta satılan leke açıcı bir kremin sebep olduğu, 7 yıl boyunca bu kremlerden haftada 2 tüp kullandığı anlaşıldı.

Oes*tro’dan ba*yan*la*ra bozulmayı önleyen krem

2006 yı*lın*da Ase*na’nın ta*nı*tı*mı*nı yap*tı*ğı Oes*tro Gö*ğüs Kre*mi em*zir*me*den ve ki*lo*dan kay*nak*la*nan bo*zul*ma*la*rı gi*de*ri*yor. Gö*ğüs*le*rin ağ*rı*sız, yan et*ki*siz ve do*ğal yol*lar*la top*lan*ma*sı*nı sağ*la*yan krem 2 kür ha*lin*de ec*za*ne*ler*de sa*tı*şa su*nu*lu*yor. Krem ha*fif de*for*mas*yon*lar için en az iki, yo*ğun de*for*mas*yon*lar için en az 4 ay*lık kür ha*lin*de kul*la*nı*lı*yor.

NASA'dan mucize krem

Kırışıklık'ları yok ettiği için Sharon Stone ve Cher gibi Amerikalı sanatçıların vazgeçemediği mucize kremle, şimdi Avrupalı kadınlar da tanıştı. 60 ml'si 71 milyona satılan ‘‘Creme de la Mer’’, NASA'nın ünlü fizikçisi Max Huber tarafından geliştirildi. İçinde deniz yosunu, vitamin ve mineraller bulunan mucize krem 4 ayda üretiliyor. Kremin yaratılış hikayesi de oldukça ilginç. 1953’te, deney sırasında yüzü yanan NASA uzmanı Huber, yaralarının izi tıbben geçirilemeyince, kendine bir krem yaratmaya karar verdi. 12 yıl boyunca yaptığı 6 bin deney sonucu uygun kremi bulabilen Huber, yara izlerini bu sayede en hafife indirmeyi başardı.

Gülme kırışıklığı teröristi ele verecek

Kırışık giderici kremAmerikalı bilim adamları tarafından geliştirilen bir yazılım programı teröristlerin saptanmasında yardımcı olabilecek. Stony-Brook Üniversitesi’nden E.Guan’ın geliştirmiş olduğu bilgisayar programı, bir insanın yüz ifadesini gülüşüyle karşıtlaştırıyor. Bu yöntem sayesinde aranan bir insan bildik yöntemlere kıyasla çok daha güvenirli bir şekilde teşhis edilebiliyor diyor Nature dergisi. Terör korkusu, insan kalabalığında aranan kişilerin bulunmasına izin veren otomatik yöntemlerin geliştirilmesini teşvik etti. Bilgisayar programları güvenlik kamerasıyla alınan yüzleri bir resim arşivindeki yüzlerle karşılaştırırken, gözler, ağız ve burun arasındaki orantıları dikkate alıyorlar. Ancak sistem makyaj veya koyu camlı gözlük yüzünden doğru işlemiyor. Amerikalı fizikçiler yeni yöntemde insanlardaki yüz ifadelerini gülüşlerle karşılaştırıyorlar. Bir yazılım programı böylece cilt ve ağız çevresindeki değişimleri hesaplıyor. Sadece bir milimetrelik kırışıklıklar bile kesin teşhise izin veriyor. Guan ve ekibi yeni tekniğin özellikle de hava alanları için çok uygun olduğunu söylediler. Ancak yüz kaslarında bozukluklara yol açan sinir hastalıklarının incelenmesinde de işe yarayabileceği sanılmakta.

Yeni kırışık giderici krem

Amerikan firması olan DDF’nin çıkardığı kremin, Botox'u rafa kaldıracağı iddia ediliyor. Söz konusu kremin, Botox uygulamasında oluşan kısmi yüz felci, göz kapağı düşmesi, yüzde sarkma ve kaşlarda asimetri gibi yan etkileri ortadan kaldırdığı belirtiliyor. Wrinkle Relax adlı kremin, içerdiği ana etken maddeler sayesinde kas kasılmalarını engellediği savunuluyor. Botox'la aynı etkiye sahip olduğu bildirilen Wrinkle Relax, cilt üstünde rahatlıkla uygulanabiliyor.

Milenyum maskesi

Beauty Center'in sahibesi Ünzile Erkul, bu yeni maskeyi ‘‘Bir nevi ameliyatsız yüz germe ve toparlama yöntemi'' diye tanımlıyor. Haftada iki kez uygulanması gereken bu maske, birbirine uyum sağlayan mineral tuzların birleşmesinden oluşmuş olup, deri üzerinde bir sıcaklık artışına sebep oluyor ve sertleşerek yüzün şeklini alıyor. Erkul'un ‘‘İnce kırışıklık'lar, derin izler, yorgun ciltler ve sarkık deriler için yüzde yüz garantilidir'' dediği bu maske, ortalama olarak altı-sekiz seans arasında etkisini göstermeye başlıyor. Her uygulamadan sonra yaklaşık 20 dakika sonra da maske kaldırılıyor ve yüze kırışıklık giderici masaj yapılıyor. Şu anda sadece Beauty Center'da yapılan milenyum modelaj maskesi, Erkul tarafından yüzden çıkarıldıktan sonra isteyen müşterilere anı niyetine hediye ediliyor.

Kırışıklıklara son

Yaşlanmanın izleriyle aktif olarak savaşabilmek için Renergie Creme, Renergie Yeux ve Renergie Serum’dan oluşan serisine bir yenisini daha ekliyor: Renergie Fluide yüz ve boyun için yağsız losyon.

Okyanusun derinliklerinden gelen gençlik

Babor’un, Pasifik Okyanusunun 2500 metre derinliğinden çıkartılan mikroorganizmaları, teknolojisiyle birleştirerek geliştirdiği anti-aging bakımı ‘SeaCreation’, cildin nem, elastikiyet, su kaybı ve kırışıklık derinliğini gözle görülür bir şekilde düzeltiyor. Cilt yaşlanmaya neden olan serbest radikallere karşı korunuyor, çizgiler ve kırışıklar hafifliyor, cildin nem oranı artıyor, tazeleniyor ve gençleşiyor

Kırışık giderici kremSkin Master

İtalya’da üretilen ‘‘Skin master’’ yılların yıprattığı cildi pürüzsüz yapmanın, arzulanmayan izleri silmenin en pratik yolu oldu. İlk seansta bile cilde fark edilir bir canlılık kazandıran ‘‘Skin master’’, 3. seansta ciltteki kırışıklıkları yok etmeye başlıyor. Yaklaşık 15-16 seans sona ise hiçbsir acı hissettirmeden, bir ameliyat semptomu yaşatmadan sadece haricen uygulanan özel nitelikli elektrik akımlarının onarıcı etkileriyle gençlik sağlıyor. Henüz ülkemize Medi-Kim şirketi tarafından iki adet getirilen ve tanıtımına yeni başlanan ‘‘Skin master’’, orta yaş üzerindeki herkesin ilgisini çekecek

Kırışıklığa karşı şarap!
Yazın sıcak günlerinde, güneşlenmeye çıkarken bazı beslenme kurallarını unutmayın. İngiliz doktorlara göre, kumsala inmeden önce biraz pişmiş havuç ve portakal yemek, bir kadeh kırmızı şarap içmek kişiyi güneşin zararlarından koruyor. Hem daha sağlıklı bronzlaşmayı sağlıyor hem de cilt kanseri ve kırışıklıklara karşı savaşmak kolaylaşıyor.


İngiliz Healthy Eating dergisinin son sayısında, Londra'daki St. Thomas hastanesinden doktor Jane McGregor ile yapılan bir röportaj yer alıyor. Dermatolog McGregor, güneşe çıkarken, nasıl beslenilmesi gerektiğine dair bilgi veriyor. Buna göre havuç ve portakal yemek ve bir kadeh de kırmızı şarap içmek, güneşe çıkmadan önce pek yararlı. Yüksek oranda antioksidan içeren bu besinler, güneşin hasarlarına karşı kişiyi koruyor. Güneşe çıkmadan sürülen kremler, tişört giymek veya şapka takmak tam anlamıyla korunma sağlamıyor çünkü kansere ve güneş yanıklarına, kırışıklıklara karşı savaşın önce vücutta yapılması gerekiyor. Bunu da antioksidan maddeler gerçekleştiriyor.


En son araştırmalar gösteriyor ki, bu nedenle sebze ve meyve yönünden zengin bir diyet uygulamak gerekiyor. Sebze ve meyvelerde yüksek oranda antioksidan bulunuyor. Güneşin ultraviyole ışınları vücuttaki serbest radikallerin sayısını artırıyor ve bu değişken kırmızı moleküller kimyasal dengeyi bozuyor. Antioksidanlar serbest radikallere karşı savaşarak, cildin tahribatını engelliyor. Aksi halde cilt elastikiyetini kaybediyor, kırışıyor ve kanser riski artıyor.


İyi bir beslenme diyetiyle antioksidan alabilirsiniz. Portakal başta olmak üzere turunçgiller, soğan, elma ve üzüm en iyi antioksidan kaynaklarından. Ayrıca çay, özellikle bitki çayları ve kırmızı şarap da antioksidan içeren içeceklerden. Havuç, kırmızı biber, ıspanak, mango, kavun, patates de diyetinizde yer almalı. Ayrıca havuç suyunu da tercih edebilirsiniz. Bu yiyecek ve içecekler günde beş öğün alınmalı. Eğer bu kadar çok tüketemiyorsanız, takviye edici antioksidan haplar da kullanabilirsiniz.


Güneşin tüm zararlarına karşın fiziksel ve ruhsal sağlığa olan katkıları nedeniyle kaçmak yerine bilinçli bir şekilde faydalanmak mümkün. Çünkü yapılan araştırmalarda anlaşılmış ki, yazın depresyonun görülme sıklığı azalıyor, ölüm oranı düşüyor, insanların kendine güveni artıyor ve D vitamini alınabiliyor.

Kırışıklar yok oluyor


Bu haber bakıma meraklı kadınlar için: Efendim, ‘‘Nivea Visage Q-10 Kırışıklara Karşı Bakım Kremi’’ 1999 yılının ilk yarısında dünya çapında en çok satılan kırışık giderici krem olmuş. Üstelik durumun ikinci yarıda da aynı şiddette devam etmesi bekleniyormuş: Çünkü, bakım kreminin yer aldığı seri 6 hafta kullanıldığında gerçekten de kırışıklarda gözle görülür bir azalma oluyor.

Kırışıklıkları Besinler Önlüyor
Avustralya Monash Üniversitesi uzmanları güneş ışınlarının neden olduğu cilt kırışıklarını yiyeceklerin önleyebileceğini açıkladı.

Monash Üniversitesi bilim adamları Avustralya, İsviçre ve Yunanistan’da yaşayan 453 kişi üzerinde, ciltte meydana gelen kırşıklıklar ile ilgili bir dizi araştırmalar yaptılar. Araştırmalar sonucunda zeytinyağı ve baklagille beslenen insanların yaşlandıklarında cilt kırışıklığına daha az maruz kaldıkları tespit edildi. Uzmanlar zeytinyağı, sebze, baklagil ve meyvelerin güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı cildi koruduğunu bildirdi.

Monash Üniversitesi bilim adamları, cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan anti-kanserojen besinleri balık, erik, elma ve çay olarak sıralarken, et, süt ürünleri ve margarin tüketenlerin ciltlerinin daha hızlı ve yoğun kırıştığını da tesbit ettiler.

Kremler
Yüzümdeki çıtırdayan minik çizgilerle savaşmaya karar verdim. Karar verdim vermesine de tembelim tekiyim…

Neyse…

Gittim, kırışıklık önleyici, surat nemlendirici gibi bir sürü, birkaç kelimeden oluşan isimlere sahip kremlerden aldım. “Aqua” bilmem ne , “Libosom Fiction” gibi kendisine hava ve önem veren isimler… İçeriklerinden çok emin değilim açıkçası…

Kutularından çıkan kağıtlarda nasıl ve ne zaman kullanacağınız yazıyor. Hanımların hepsi biliyordur gerçi… Bir de cilt bakımına merak salmıştım daha önce…Tanıdığım tüm estetisyenler cildin temiz tutulması açısından bunun çok önemli olduğunu, ayda bir kere yapılması gerektiğini söyleyip duruyorlardı… Gittim denedim…. Hepsi yüzümü rezil etti. Bu bana mı çattı yoksa benim yüzümde bir şey mi var bilmiyorum.. İşte kremleri almamamın en önemli sebebi buydu… ”Kendi işini kendin yap” mantığıyla hareket ediyorum şimdi…

Ahhh… Keşke biri gelse de her gece yüzüme göz altı kremini ve kırışık önleyiciyi sürse…Çok üşeniyorum. Her seansta da düşünmeden edemiyorum; “Bunları sürüyorum ama bir gün gerçekten kırışacağım! O zaman nedir bu gereksiz uğraş ve para harcama anlamadım”… Yüzüme piyasadaki bütün kremleri sürsem de bir gün nine olacağım…Olmayacağım mı yoksa?

Kremler o kadar pahalı ki, herhalde sürekli kullanırsan hiç kırışmıyorsun. Ellerin, boynun kendini kaybediyor ama yüzün ay parçası gibi kalıyor… Mu? Anlayacağınız bu kremleri sürmekten üşendiğim için kendime bir sürü mazeret buluyorum. Bazen elimde kremlerle bir aynaya bir de kendime bakıyorum… “Kızım bunları sürüyorsun ama ya yan etkisi varsa” gibi evhamlar yapıp, yüzümü yıkayıp, kremleri dolaptaki yerlerine koyuyorum, sonra gidip oturuyorum… Birden aklıma geliyor… “Kızım boşver, bunca kadın kullanıyor, herhalde bir faydası vardır.Bir akıllı sen misin” deyip, koşa koşa banyo aynasının önündeki yerimi alıyorum. Başlıyorum sürmeye!.. Bir yandan “En iyisi bu!” deyip kendimi inandırmaya devam ediyorum.

Taktım!...

Ya kırışacağım, ya kırışacağım….

Yani zaten kırışacağım da onu geciktirmek için kendime bu kadar eziyet etmenin ne manası var… Dışardan kocaman gözüken ama içini açınca dünyanın ne minik kavanozuyla karşılaştığınızda siz ne yapıyorsunuz. Kimisi neredeyse bir aylık ev kirası fiyatı kadar!... Minicik bir delikten parmağınızı sokuyorsunuz. Mercimek kadar alıyorsunuz..bunu yapmazsanız, kullanma süreniz bir haftayı geçmeden minicik cam kasenin dibini görürsünüz. Sonra da bu mercimek tanesinin sizi, reklamlarda tonlarca pudra ve makyajla kırışıksız gösterilen muhteşem kadın yüzlerine benzetmesini bekleyeceksiniz.

Bence çok beklersiniz ama kadınlık işte, ne yapalım?Ciltte Gevşeme ve Kırışıklık İçin Öneriniz?

Soru: merhaba .33 yaşında yoğun çalışan bir bayanım.Çok açık ve kuru nemsiz bir cildim var. Her ürünü kullanan biri değilim. Sorunsuz bir cildim var. ama bu sene ciddi bir gevşeme ve kırışıklık var. Doktora göründüm ama klasik ürünlerin numunelerini verdi uzaktan baktı. O Ürünler de kızarıklık yaptı.( neostrata) Sadece gül suyu ve köpüğü kullanıyorum. Çok sık duş aldığım için sanırım, bacaklarmda kaşıntı ve kepek gibi dökülmeler var. bana yüzüm ve vücudum için lütfen bir tavsiyede bulunurmusunuz. O kadar çok ürün var ki düşünürken yoruluyorum. Eskden sabunlar çıkardım. ama cildimin değerini bilemedim. Umarım sorularımı klasik bayan sorunu olarak görmezsiniz .Ben doğal ,sağlıklı,olan kullanımlardan yanayım.Saygılarımla

Cevap:

Cildiniz icin uygun kozmetik ve bakim urunleri onermek icin sizin cildinizi muayene etmem gereklidir. Cunku farkli cilt tiplerinde farkli urunler kullanilmalidir. Son yillarda kozmetik markalardaki artis gercekten dikkat cekici. Ancak biz dermatologlar, cilt tiplerine uygun medikal kozmetik urunler oneririz. Cilt belli bir yastan sonra sarkmaya ve lekelenmeye basalayabilir ya da kirisikliklar olusur. Cildin yaslanmasini onlemek ve geciktirmek icin ozel urunler kullanmak gereklidir. Piyasadaki her urun (ne kadar pahali olsa da) bu ihtiyaci gidermeyebilir. Bu tur kozmetik urunleri bir luksden cok cildin ihtiyaci olarak gormekteyiz.30 Yaş Kırışıklığı Önleyici Krem Kullanmak İçin Uygun Mu?

Soru: merhabalar,
30 yaşındayım. kırışıklar için kullanılan lancaster kremim var.
bu kremi kullanmaya başlamak için erken mi, eğer kullanırsam kullanmayı bıraktıktan sonra kırışıklıklar artar mı?
yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...

Cevap:

Krışıklığı önleyen ya da engelleyen kozmetik urunleri kullanmak icin 30 yas erken degil. Ancak her yasa uygun kozmetik urun kullanilmalidir. Bu durum sizin cilt tipinize ve yasam kosullariniza gore degismektedir. Cildinizi muayene ettikten sonra yasiniza uygun bir krem tavsiye etmek daha dogru olacaktir.

Kırışıklıklar İçin Öneriniz?

Soru: Ben 50 yaşında bir erkeğim.Sağlık durumum iyi sayılır,sadece artık yavaş yavaş yüzde başlayan kırışıklar,çizgiler ve doğal cilt yaşlanmasına karşı ne yapabilirim.EXCİPİAL-lipo sürüyorum sabahları.Cildimin (yüz,el ve bacaklar)daha gergin ve sağlıklı görünümü için ne önerirsiniz.Kullandığım kremin bir faydası olurmu?TEŞEKKÜR.

Cevap: Öncelikle yaşınız gereği cildinize özen göstermek istemeniz çok güzel. Ancak cilt tipinizin, kırışıkların en fazla nerelerde oluştuğunun belirlenmesi buna uygun kremler önerilmesi doğrudur. Krem kullanmadan önce bir cilt uzmanına başvurarak bu konuda doğru ürünü doğru şekilde kullanabilirsiniz.

Alın Çizgilerim İçin Öneriniz?

Soru: iyigünler, 35 yaşında bir bayanım , cildim için bugüne kadar dermotolojik kremleri kullanmayı hep tercih ettim ve fazla bir problemim olmasada özellikle alın bölgemde artık derinleşmeye başlayan çizgilerim oluşuyor. sizden almak istediğim öneri şu anda piyasada revaçta olan evelle gibi hap olarak kullanılan desteklerin mi daha faydalı oldugu yada bir zararının bulunup bulunmadığı, yada krem olarak kullanabileceğim desteklere devammı etmem tavsiyesidir.

Cevap:

Yaşlanmayı önleyemeyiz yada kırışıklıkların oluşumunu,sadece geciktirebiliriz.bunun için de derma kozmetikler ile birlikte vitaminler de etkili olur.cilt analiziniz yapılmadan bir ürün tavsiye etmemiz doğru olmaz.elastin ve kollagen desteği sağlayan ürünleri tavsiye ederim .son yıllarda pulse dye lazer tedavileri de ince kırışıklıklar üzerinde etkili
olmaktadır.Kozmetik Ürünler Kırışıklık Önlemede Etkili Mi?

Soru: 31 yaşında bayanım.
Yaklaşık 15 gündür sabah ve akşam olmak üzere clinic marka göz çevresi kırışıklıklarını önlemek için krem kullanuyorum. Bu tür kozmetikler gerçekten işe yarıyor mu? Bu konuyla ilgili ne önerirsiniz? Teşekkürler.

Cevap: Cildiniz icin iyi belirlenmis ve ozellikle bir dermatologun tavsiye ettigi kozmetik urunler yasla ortaya cikan kirisikliklari azaltabilir. Ancak derin kirisikliklara etkisi oldukca azdır. Bu durumda kozmetik urun yaninda botoks ya da dolgu enjeksiyonlari gundeme gelebilir.

Yüzümde Yaşıma Oranla Fazla Kırışıklıklar Var

Soru: Merhabalar, ben 23 yaşında bayanım ve yüzümde yaşıma oranla fazla kırışıklıklar var. Kırışıklıklar göz çevresi ve dudak kenarlarında var. Daha önce dermatoloji uzmanına gitmiştim ve yüzüme zeytinyağı kullanmamı veya bepantehe diye yanık merhemi vermişti. Şimdi başka bir şehirde oturuyorum ve ne yapmalıyım. Güzellık salonlarına güvenemiyorum. Sizin bana önerebileceğiniz bir şey var mı? uzman cildimin çok kuru olduğunu ama bu yaşta yüzüme kremleri kullanmamın doğru olmadığını söyledi. Vaselin kremi kullanmamı gece yatarken de bepantehe kullan dedi.

Cevap:

Cildinizin özelliğini görmeden doğru önerilerde bulunmamız zor olsa da başka bir şehirde oturmanız nedeniyle en azından zararı olmayacağından emin olduğumuz şeyler söyleyebiliriz. Kuru cildiniz için şimdi sıralayacağım şeyleri deneyebilirsiniz : Eczanelerde bulabileceğiniz tıbbi bir yumuşatıcı olan Basiscreme veya kozmetik bir ürün olan Vichy NutriloigieII ' yi deneyebilirsiniz. Bunları daha çok gündüz bir kaç kez sürebilirsiniz. Kuru olan cildin erken kırışma riski de fazladır. Bunun için de size meyve asitli veya retinoik asitli kremler uygun olur; örneğin Biovital Retinol gece kremi, 2 ay kadar ,gece temiz cildinize çok az miktarda başlayarak sürebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

huzun63
02-01-2016, 02:12
Arkadaşlar aranizda jenex krem alip kullanan varmi lutfen yazarmi biri

Kayıtsız Üye
03-06-2016, 03:13
Ben de cok merak ediyorum bu kremi faydasini goren var mi?

Kayıtsız Üye
06-09-2016, 05:22
Evet denedim sadece kandırmaca sakın almayın

Kayıtsız Üye
26-10-2016, 01:25
Jenex kremi 2 adet alıp duzenli kullanip denedim ve hiçbir faydasını görmedim.

Bakımlıyımben
10-11-2016, 10:39
Bu çeşit kremler iyi geliyor yüze diye duydum. En kısa sürede bende kullanacağım.

mervehnm
01-12-2017, 05:12
Yaşlanmaya karşı oluşan kırışıklıklarım için ben eczacımın tavsiyesi üzerine HBT Always Young isimli kremi kullanıyorum. Gözle görülür bir şekilde fark etti. Kullanacak arkadaşlara tavsiye edebilirim.