PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ananasın cilde faydası


ebush
24-09-2013, 10:30
Ananasın cilde faydası-Ananas yüze sürülür mü-Ananaslı cilt bakımıAnanasın Cilde Faydaları

Bu yazımızda size, ananasın cilde faydalarından, ve ananasın cilt için faydalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Ananasın cilde faydaları, ve ananasın cilt için faydalarının aktarılmasının sonrasında ise, ananas ile cilt bakımı hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşacağımızı belirtmeyi unutmamalıyız. O halde zaman kaybetmeden, ananasın cilde faydaları, ve ananasın cilt için faydalarını sizlere aktarmaya başlayalım:Selülitin cilde faydaları arasında ilk olarak selülit giderici etkisinden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, ananasın cilt için faydalarından bir diğerinin de ciltteki toksinleri giderme etkisi olduğunu hatırlatmalıyız. Bu nedenle ananas ile cilt bakımı sık olarak gerçekleştirilmektedir. Ananasın cilde faydaları arasında yer alan diğer etki ise ciltteki sivilcelerin; ve lekelerin giderilmesini olanaklı hale getirmesi özelliği. Cilt lekelerini gidermek adına da ananas ile cilt bakımından yarar sağlanabileceğini belirtmemiz gerekiyor.
Ananasın cilt için etkileri arasında, cildin yumuşaması adına sağladığı katkıdan da söz ediliyor. Bunun yanında, kullanılan makyaj ürünlerinin cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkileri gidermek adına da ananas ile cilt bakımı yapılabilmesi mümkün. Ananas ile cilt bakımı yapmak için, başka herhangi bir ürüne ihtiyacınız yok. Dört dilim ananası alarak ezmeniz; sonrasında da cildinize sürerek çeyrek saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında cildinizi ılık su ile durulayarak temizleme işlemini uygulayabilirsiniz


Ananas Suyunun Faydası Nelerdir

OMÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Necati Özen ve Yrd. Doç. Dr. İlhan Karabıçak tarafından başlatılan uygulamayla, bağırsak tıkanıklığı şikayetiyle hastaneye başvuran hastalar, cerrahi müdahale yerine ananas suyu ile tedavi edilerek sağlığına kavuşuyor.
Ananas Suyunun Faydası Nelerdir
Prof. Dr. Özen, midede ve kalın bağırsakta oluşan taşlaşmış gıda ve yabancı cisimlerin, ananas suyu tedavisiyle giderildiğini söyledi.

Yutulan bazı madde ve gıdaların sindirilmeden kümeleşip sertleşmesiyle oluşan, mide ve bağırsak sistemindeki kitlenin ''bezoar'' olarak adlandırıldığını anlatan Özen, şöyle devam etti:

''Bezoarlar genellikle mide ameliyatı geçirmiş kişilerde görülmekte. Midesinin bir kısmı alınmış kişilerde besinler yeteri kadar sindirilmediği için özellikle de lifli gıdalar tüketen kişilerde bu lifler midede ve bağırsaklarda birikmeye başlıyor. Hastaların çoğunda taşlaşarak bağırsak tıkanıklığına neden olabiliyor.''

Ananas Suyu ile Tedaviye Etik Kurul Onayı

OMÜ Tıp Fakültesi Etik Kurulu'nca bezoar şikayeti olan hastaların ananas suyu ile tedavi edilmesine onay verildiğini bildiren Özen, son bir yılda hastaneye bağırsak tıkanıklığı şikayeti ile gelen 14 hastadan 9'unun, ananas suyu içirilerek tedavi edildiğini kaydetti.

Prof. Dr. Özen, özellikle mide ameliyatı geçirmiş hastalar ile kabızlık şikayeti bulunanların ananas suyu tüketmeleri gerektiğini kaydetti.

kaynak:trthaber