PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuru ciltler için öneriler


ebush
24-09-2013, 09:50
Kuru ciltler için öneriler-Kuru ciltler için bakım önerileri-Kuru ciltlere cilt bakımıKuru ciltler özenli bir bakım ister. Çünkü yağ oranı düşük olduğu için erken kırışır. İşte kurumayı önlemek için öneriler...

Cilt hücrelerinin içten su ile beslenebilmeleri için gün boyu en az 2,5 litre su için. Günde en az bir kez duş alın. Ancak cildinizin çok fazla su ile temas etmemesi gerekir. Sabun kullanmadan sadece su ve bir lifle yıkanmaya özen göstermelisiniz.

Duş yaparken kullanmak üzere en iyisi bebek sabunu alın. Bebek sabunları en fazla yağ içeren sabunlardır.

Cildinizi banyodan sonra mutlaka kremleyin. Banyo sonrasında aradan bir saat geçse bile kremlemeyi ihmal etmeyin.

Kimyasal ve boyar maddeler içermeyen kremler kullanmaya özen gösterin.

Solaryuma gitmeyin! Çünkü ultraviyole ışınları cildin kurumasına neden olmaktadır.


KETEN TOHUMU YARARLI
Omega3 yağ asitlerini içeren balık ve keten tohumu, alfa lipoik asit içeren ıspanak ve karnabaharı, likopen içeren domatesi, Koenzim Q10 içeren baklagil ve yeşil çayı beslenme planınıza mutlaka ekleyin. Koenzim Q10, üzüm çekirdeği ve yeşil çay özütleri içeren kremleri deneyin. Çok sıcak duş almamanız, evinizde havayı nemlendiren cihazları kullanmanız da faydalıdır. Ancak cilt kuruluğu bazen tiroid sorunları, sedef hastalığı ve egzema gibi altta yatan bir sağlık sorunundan, bazı ilaçların kullanımından, su ve mineral kayıplarından dolayı da oluşabilir. Bu nedenle cilt kuruluğu şikayetiniz devam ettiğinde mutlaka uzman bir hekime başvurun.