PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balkabağı maskesi


ebush
24-09-2013, 11:01
Balkabağı maskesi-Kabak maskesi-Tatli kabak maskesiSerap Kunak evde kolayca hazırlanabilecek balkabağı maskesinin tarifini verdi. Bu tarifle cildiniz yenilenecek.

Cilt yenileyici balkabağı maskesi

Malzemeler:

1 tatlı k. balkabağı

1 çay k. süt

1 çay k. yaş maya

Hazırlanışı:

Maskeyi uygulamadan önce cildi temizlenmelidir. Haşlanan bal kabağı süt ve yaş maya ile karıştılır ve masaj yapılarak cilde uygulanır ve 20 dakika bekletilir.

Göz kapağına uygulamayın göz altı morluklarına uygulanabilir Tüm vücudada uygulayabilirsiniz ve ardından ılık su ile cilt temizlenir ve gül suyu ile kompres yapılır.

Bu maskeyi uyguladıktan sonra cildiniz 18 yaşında gibi görünecektir.


Ender Saraç Ender Saraç’la sağlıklı Günler programına katılan güzellik uzmanı olan Suna Dumankaya canlı ve diri bir cilde sahip olmak isteyenler için doğal yollardan tarifini verdi gerekli olan malzemeler ve formülün uygulanaşı şu şekilde

Bal kabağı maskesi

1 dilim haşlanmış ve iyice ezilmiş bal kabağına 1 tatlı k. kaymak ve 1 tatlı k. balı karıştırın ve cildinize sürün. Bu tarif cildi müthiş nemlendirir.

Uygulamadan önce cildi ılık suyla yıkayın kurulayın ve uygulayın.

Bu maskeyi bacaklarınıza da kullanabilirsiniz. Karışımı bacaklarınıza sürün ardından vücudunuzu fazla sıkmadan streçle sarıp 15-20 dakika bekletin sonra yıkayın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Bacaklarınız ışıl ışıl olacaktır.