PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi meyveler cildi güzelleştirir


ebush
25-09-2013, 09:58
Hangi meyveler cildi güzelleştirir-Cildi güzelleştiren meyve ve sebzeler-Yüzü canlandıran yiyecekler-Hangi bitkiler cildi güzelleştirir
Meyve yiyerek güzelleşmeye ne dersiniz. Cilt güzelliğinizle parlamak ve çok daha güzel görünmek için meyvelerden faydalanmak mümkün. Peki hangi meyveler güzellik için kullanılır. Meyveler güzelliğimiz için nasıl fayda sağlar. Meyveleri güzelleşmek için nasıl kullanabiliriz. Güzellik uzmanları güzellik veren meyvelerin faydalarını ve kullanımını şu şekilde açıklıyorlar.

ELMA

Elmanın güzellik için çok faydalı olduğu yıllardır bilinir. Gerçekten çok elma yiyenlerin ciltleri daha düzgün ve pürüzsüz olur. Elma yanaklı tabiri aslında doğrudur diyebiliriz. Peki elma cilde nasıl etki ediyor, elmanın cilde faydaları nelerdir açıklayalım.

* Elmanın içeriğinde bulunan A vitamini pürüzsüz bir cilde sahip olamınızı sağlıyor.
* Elmada bulunan B1, B2 ve C vitaminleri sıkı bir doku yapısı için gereklidir. Cildi sıkılaştırır.
* İçeriğindeki E vitamini ise cildi korur ve genç kalmasını sağlar.
* Elmadaki “Pektin” isimli madde sindirimi hızlandırmakta ve yanaklarımızın kıpkırmızı olmasını sağlamaktadır.
* İçerdiğindeki yoğun meyve asidi sayesinde elma doğal bir temizleyicidir.

MUZ

Besleyici bir meyve olarak bildiğimiz muz cilt bakımı içinde aynı oranda besleyici bir meyvedir. Pekçok cilt maskesinin içeriğinde muzu görmek mümkündür. Peki muzun cilde faydaları nelerdir açıklayalım.

* Muz içeriğindeki E vitamini sayesinde deriyi korur ve genç kalmasını sağlar.
* İçeriğindeki B6 vitamini ile cildi besler.
* Muzdaki Fol Asidi ise, kanı dolgunlaştırır ve yüzde yanakların kırmızılaşmasını sağlar.
* Muzun aynı zamanda mineral yönünden de zengin olduğundan cilde gençlik verir.
* Muzdaki kan yapıcı demir, depresyon giderici kalsiyum, kramp oluşumunu önleyen magnesium bulunur.

ANANAS

Ananas son yıllarda cilt maskeleri içerisinde sıkça karşılaştığımız bir meyvedir. Ananas meyvesinin cilde mucizevi faydaları vardır diyebiliriz. Ananasın cilde faydaları nelerdir açıklayalım.

* Ananas içeriğindeki demir ile pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
* İçeriğindeki kalsiyum sayesinde güçlü saç, tırnak ve cilt görünümü sağlar.
* Ananastaki A vitamini gözler için faydalaı olduğu gibi cilde de sağlık verir.
* Ananasın içeriğindeki B vitamini hücrelerin çoğalmasını sağlar.
* İçerdiği C vitamini ciltdeki kollagen oluşumu için gereklidir.
* Ananasta bulunan Bromulin maddesi sindirimi hızlandırır ve zayıflamaya yardımcıdır.

ARMUT

Severek yediğimiz tatlı bir meyve olan armutun cildinizinde tatlı bir güzelliğe kavulmasını sağladığını biliyor muydunuz? Armut içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde güzelliğinize güzellik katacaktır.

* Armutta bulunan Beta Karotin, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt oluşumu sağlar.
* İçeriğindeki C vitamini dokuların sağlam olmasını sağlar.
* Armutta bulunan kalsiyum ve fluor diş ve kemiklerin güçlenmesi için çok faydalıdır.
* Armutun ödem söktürücü ve doyurucu özelliği diyetlerde acıkma hissini bastırmak için birebirdirler.

ÜZÜM

Üzüm antioksidan özelliği ile cilt için çok faydalı bir meyvedir. Üzüm cilt, kemik ve sinirler için gerçekten çok faydalıdır. Üzüm içerisindeki kalsiyum sayesinde cildi temizlenmekte ve demir sayesinde kansızlık giderilmektedir. B grubu vitaminleri sağlıklı hücrelerin oluşumunu sağlamakta C vitamini ise cildin sarkmasını önlemektedir.

LİMON

Limon cildinizin genç kalmasına yardımcıdır. Sıkı bir cilt için gerekli olan C vitamini limonda yüksek miktarda bulunmaktadır. Limonla yapılan lokal uygulamalar mantar ve egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelmektedir. İltihaplı sivilcelerinize yönelik limon suyunu problemli bölgeye uygulayabilirsiniz.

BÖĞÜRTLEN

Böğürtlen yüksek miktarda C vitamini içerir. Bu özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendirir ve soyulmuş ve yıpranmış derinin yeniden oluşumunu da sağlar. Bu nedenle özellikle yaz sonrası böğürtlen içeren maskeler, yaz boyu aşırı güneşe maruz kalan cildinizi yeniler. Aynı zamanda kışın soğuktan yıpranan ciltler içinde çok faydalıdır.

ÇİLEK

Çilek cilt güzelliği için harika bir bahar meyvesidir. Çilek cilt temizliği için harika bir meyvedir. Cildi temizleyen özelliği ile sivilcelere çok faydalıdır. Aynı zamanda C vitamini içermektedir. Cildi besleyici ve cilt lekeleri için doğal bir kaynaktır. Çilek içeren maskeleri cilt güzelliğiniz için denemelisiniz.

GREYFURT

Greyfurt içerdiği yüksek miktarda C vitamini ve kalsiyum sayesinde sıkı bir cilt dokusu ve sağlıklı dişler için gereklidir.

AHUDUDU

Ahududu içeriğindeki A vitamini sayesinde cildin ve gözlerin sağlıklı olmasını sağlar. Ahududu meyvesinde bulunan B1 vitamini sinirleri yatıştırıyor, İçerdiği B2 vitamini enerji oluşumu için harika bir kaynaktır. Ahududu da bulunan C vitamini güçlü bir cilt dokusu ve gerilmiş bir cilt için gereklidir.

KUŞÜZÜMÜ

Kuşüzümü güzellik için bir çok vitamin içermektedir. İçerisinde bulunan kalsiyum saç, tırnak ve cildin güzelliğini artırır. Özellikle portakaldan iki kat daha fazla C vitamin içeriği bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Böylelikle kuşüzümü sadece sağlıklı olmamızı değil aynı zamanda cilt dokusunu oluşturan elastin sayesinde derimizin de güzel görümünü sağlamaktadır.

KİRAZ

Kiraz güzelliğinize güzellik katabilecek meyvelerdendir. Kirazda bulunan A vitamini sağlıklı bir cilt için gereklidir. B1 ve B2 vitaminleri sinirleri güçlendirmekte ve hücreleri aktif hale getirmektedir. Kirazda bulunan B6 vitamini büyümeyi desteklemekte veC vitamini cildin gerilmesini sağlamaktadır. İçerdiği demir ise sağlıklı saç, deri, yumuşak doku için gereklidir.

KİVİ

Kivi güzelliğiniz için çok faydalı harika bir meyvedir. Pekçok cilt maskesinde kivi ile karşılaşabilirsiniz. Kivinin kanı temizleyici özelliği vardır. Zayıflamaya yardımcı etkiside bulunur. Kivide bulunan yüksek miktardaki C vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve elastin oluşumunu sağlamakta bu sayede cildimiz uzun süre genç ve sağlıklı kalmaktadır.

BALKABAĞI

Balkabağı içerdiği vitaminler ile cilt güzelliğiniz için çok faydalıdır. Balkabağında bulunan A vitamini deri ve gözleri güçlendirmekte çakıl asidi sayesinde ise saçların parlamasını sağlar. Ayrıca tırnakları güçlendirir.

MANDALİNA

Mandalina bol vitaminli bir meyvedir. Bu özelliği ile cildinizi güzelleştirecektir. İçerdiği A vitamini cildinizi besler ve sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlar. Mandalina yüksek oranda C vitamini içerir, bu özelliği ile bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve dokuları korumaktadır. Cildinizi korur ve sağlık verir.

PORTAKAL

Portakal vitamin deposu bir meyvedir. Özellikle de C vitamini kemik, diş, saç ve derinin güzelliği için çok gereklkidir. Aynı zamanda kan temizleyici özelliği olmakla beraber krampların giderilmesi için de faydalıdır.

ŞEFTALİ

Şeftalide bulunan A ve C vitaminleri temiz sıkı ve yumuşak bir cilt için gereklidir. Kalsiyum minerali depresyon için faydalı, demir ise saç ve derinin sağlığını olumlu etkilemektedir.

ERİK

Erik cildi sıkılaştıran ve zinde görünmesini sağlayan bir meyvedir. Erikte bulunan B ve E vitaminleri sinirlere ve kas kramflara da iyi gelmektedir.

BEKTAŞİ ÜZÜMÜ

Bektaşi Üzümü göz ve deri için faydalı olan A vitamini içermekte morali yüksek tutan kalsiyum minerali ile beraber sağlıklı diş ve saçlar için gereklidir. Niacin ise sinirlerin derinin ve sindirimin sisteminin dengeli çalışmasını sağlamaktadır

Misafir
18-04-2015, 09:14
çok sağol cildim inşallah güzelleşir sevdiğim kişi beni sevmiyor ama inşallah bunun sayesinde sevecektir allah razı olsun sizden

Kayıtsız Üye
27-08-2016, 10:21
Peki bir ise yaradi mi