PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivilce izlerini yok etme


ebush
25-09-2013, 11:22
Sivilce izlerini yok etme-Akne izlerini yok etme-Sivilce izlerini yok etmek için maske-Akneyi yok etme
Sivilceler hayatımızda her türlü sorun teşkil eder sivilce genelde ergenlik döneminde ortaya çıkar.Daha sonraki dönemlerde de çıkabilir.Hangi dönemde çıkarsa çıksın cildimiz için sorun teşkil eder.Daha önceki makalelerimiz de söylediğimiz gibi kesinlikle ve kesinlikle sivilceleri sıkmıyoruz.Ama bir çoğumuz sivilceleri sıktığımız için sonrasında sivilce izi meydana geliyor, işte sivilce izini yok etmek için tamamen bitkisel olan Suna Dumankaya tarifi ile sivilce izlerini tarihe gömeceğiz..

Sivilce izi için pastane mayası maskesi

Bir yumurta akına

bir çay kaşığı limon suyu

bir çay kaşığı bal

iki yemek kaşığı pastane mayası

Tüm malzemeleri bir kaba ekleyip karıştırın.Daha sonra sorunlu bölgeye sürün 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Sivilce izlerini yok etmek mi istiyorsunuz?

İzlerini bir kenara bırakalım kimse yüzünde sivilce olsun istemez. Bunlar yalnızca fiziksel görünümünüzü değil genellikle duygusal yönden de sizi etkiler. Fakat yüzünüzde yara izi ile yaşamaya razı olmak zorunda değilsiniz. Temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için yapmanız gerekenler burada.

Sivilce izlerine engel olmanın en iyi yolu onları yok etmektir. Asla sivilcelerinizi sıkmayın yada patlatmayın, bu sivilcelerin iz bırakmasına yol açar. Cildinizi sürekli temiz tutun ve sivilce üzerine makyaj yapmayın aksi halde daha kötü hale gelecektir. Sivilce izlerini önlemek için önce sivilceleri önleyin ve öncelikle

Sivilce izlerini sağlıklı beslenerek giderin. Evet, bol miktarda su içmek ve meyve sebze tüketmek sivilce izlerini giderebilir. Meyve ve sebzeler cilt sağlığınızı korumak için gerekli vitaminleri sağlarken su ise cildinizin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olur. Limon suyu da derinin hızlı değişimine yardımcı olduğundan sağlıklı derinin gelişmesini sağlar.

Ayrıca eczanelerden edinebileceğiniz sivilce izlerini kaldırmaya yönelik ilaçlar sivilce izlerini tedavi etmenize yardımcı olacaktır. Bir diğer seçenek lazer ile cildi yenileme olabilir.

Bazı insanlar sivilce izlerini ve iltihaplarını yok etmek için buz kullanırlar. Temel olarak buzun soğuğu sivilce izlerini tedavi ederek cildinizi daha az iltihaplı ve pürüzsüz bir hale getirir. Buz küplerini bir bez parçasına sarın ve her gün 15 dakika sivilce üzerinde bekletin.

Günde iki kez sivilcelere uygulandığında kuşburnu çekirdeği yağı da sivilce izlerini gidermenize yardımcı olur. Kuşburnu çekirdeği yağı aynı zamanda yaşlanma geciktirici (anti-aging) özelliğe sahiptir, cildinizi gençleştirir, kırışıklıkları azaltır ve cildinize doğal bir renk kazandırır.