PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Limon sivilceleri geçirir mi


ebush
25-09-2013, 10:31
Limon sivilceleri geçirir mi-Maden suyu sivilceleri geçirir mi-Limon suyu sivilceleri geçirir mi


Zeytinyağı
Karbonat
Limon suyu

Sivilce izleri için maske yapılışı

1

Zeytinyağı sivilce izlerini yumuşatır ve geçirir. Zeytinyağı gözenekleri tıkamaz. Bu nedenle maskede kesinlikle sızma zeytinyağı kullanmalısınız. 1 yemek kaşığı zeytinyağını avucunuza dökün ve basınç uygulayarak sivilce izlerinin üzerine masaj yaparak yedirin. En az iki dakika kadar -ki bu süre sivilce izlerinin ne kadar alana yayıldığına bağlı olarak 5 dakikaya kadar çıkabilir- sivilce izlerinize masaj yaptıktan sonra 5 dakika da cilt üzerinde zeytinyağını bekletin.

2

Kaynar su ile bir kaseyi doldurun. Kaseye 12 cm kadar mesafe kalacak şekilde eğilin ve üzerinize bir havlu alın. Beş dakika yüzünüze buhar banyosu yaptırdıktan sonra havlu yardımıyla yüzünüzdeki suyu ve yağı silin.

3

Karbonat yumuşatılmış sivilce lekelerine iyi gelecektir. 1 çorba kaşığı karbonatın üzerine 1 çay kaşığı su ekleyin ve parmaklarınızla küçük dairesel hareketler yaparak sivilce izlerine masaj yapın. Yine en az iki dakika süreyle ıslak cilde karbonat ile masaj yapmalısınız. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın.

4

C vitamini cilt hücrelerinin büyümesini destekler ve cildi yumuşatan bir etkiye sahiptir. C vitamini aynı zamanda cildinizin pürüzsüzlüğünü destekler. Limon suyu ise C vitamini açısından çok zengindir. Limon suyu konsantresi ve pamuk pedler yardımıyla cildinize C vitamini verebilirsiniz. Limon suyu konsantresine 5 tane pamuk pedi batırın. Ardından pamuk pedlerinin 2 tanesini ayrı ayrı yanaklarınıza, 1 tanesini alnınıza ve diğer 1 tanesini çenenize koyun. Direk olarak limon suyu değil limon suyu konsantresi kullanmalısınız. İnce cilt yapısı olanlar ve hassas ciltler maalesef bu uygulamayı yapamaz.

Sivilce izleri için maskenizi sürekli olarak uygulamalısınız. Birkaç gün arayla düzenli olarak sivilce izlerinize bu şekilde bitkisel bakım yaptığınızda zamanla sivilce izlerinizin azaldığını göreceksiniz. Unutulmamalıdır ki sivilce izleri bir anda ortadan kalkmaz. Onların yok olması zaman ve emek ister.

Misafir
15-05-2014, 06:48
Soda geçiriyor sivilceyi