PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cildimin parlak olması için ne yapmalıyım


ebush
27-09-2013, 11:34
Cildimin parlak olması için ne yapmalıyım-Parlak bir cilde sahip olmak icin-Yüzün parlak olması için ne yapmalıCanlı ve parlak bir cilde sahip olmak çok zor değil sadece biraz emek ister. Her zaman bay veya bayan hiç fark etmez... Genç kalmak, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayali. Çevre kirliliği, stres, genetik faktörler ise cildinizin en büyük düşmanları. .İşte cildinizi bu gibi zararlardan korumanıza yardımcı 15 öneri!..

1- Eskiyeni atın, yenisini koyun yerine... Tabii ki peeling. Tazeletin, izin verin cilt fizyolojisi kendini yeniden, baştan yaratsın.

2- Yüzünüzü tazyikli su ile yıkayın. Bu şekilde yapılacak duş, ofislerin yol açtığı cilt stresinizi azaltır. Ayrıca cildinizi ayda bir kez derinlemesine profesyonel merkezlerde temizlettirerek şımartın...

3- Artık cilt bakım ürünlerinde de rastlayabildiğimiz C vitamini, kan dolaşımını ve kolajen üretimini hareketlendirdiğinden, bu tip ürünleri tercih edin.

4- . Her gün yüz kaslarınızı çalıştıracak egzersizler yapın.

5- Cildinizi nemlendirin. Yeni çıkan birçok nemlendirici gün boyu etkiye sahip. Proteinli ve bitki özlü olanlar ise cildi aktif hale getirip üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturmasını sağlıyor. Özellikle serbest radikallerin etkisini nötralize edebilecek antioksidan içerikli olanları tercih edin ve mutlaka güneşe karşı koruyucu ürünler kullanın. Bu bir lüks değil ciltsel sağlığı korumak için ihtiyaçtır.

6- Yüzünüzü haftada iki defa kremleyerek 5 dakikalık masaj uygulayın. Bunun için, parmaklarınızı kullanarak oval hareketlerle çeneden yanaklara, alnın ortasından dışa doğru, burun yanlarından alnın ortasına doğru inip çıkarak masaj yapın. Ağzınızın çevresini, yukarı doğru hareketlerle ovun.

7- Gece saat 1’den önce güzellik uykusuna yatmayı ihmal etmeyin. Bedenimiz özellikle ilk uyku saatlerinden gece yarısına doğru büyüme hormonları üretir. Bu hormonlar ise hücre yenilenmesini hareketlendirir. O andan itibaren de uygulamış olduğunuz enzimatik, vitamin içerikli serum ve gece kremlerinizin sihirli dokunuşları mükemmel bir aktivite sağlar.

8- . Rüzgârlı ve soğuk havalarda cildinizi nemlendirin. Yaz aylarında ise normal su tüketiminizi artırarak doğal cilt neminizi koruyun.

9- Koku kompresleri cilt ve duyuları canlandırır. Dörder damla limon ve selvi ağacı özünü ve iki damla ardıç yağını, iki litre kaynar su içine koyun. Özel yüz havlunuzu bu karışımın içine daldırın ve yüzünüze kompres yapın.

10- . Gülümseyin!!! Cildinizi güzelleştirmenin kestirme yolu bu... Erken yaşlanmak istemiyorsanız, Pollyanna oyunlarına kapılmaya mecbursunuz bu nedenle her zaman pozitif düşünün.

11- Cildinizi sıkılaştırmak, parlaklık kazandırmak, gözaltındaki koyu halkalardan kurtulmak, yumuşak bir cilde sahip olmak için doğal çözümlerden de yararlanın.

12-Nefes alabilmek için yapmış olduğumuz kısa solunumlara derin nefesler de ekleyerek oksijeni tüm vücuda mükemmel bir şekilde yayarak metabolizmanızı canlı tutun. Ayrıca oksijen maskesi, bir çeşit ekspres lifting görevi görür. Bu uygulamayla, hücrelerin oksijen alımı 10 dakika içinde yoğunlaşır. Sonuç olarak, cilt olabildiğince taze ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

13- Kalıplaşmış ritüellerini arada bir bozan, aktif spor içerikli, az kafeinli ve nikotinli hatta hiç olmaması makul araya biraz heyecan serpiştirilmiş, hayatı her haliyle sevmiş yaşam stili kronolojiye dur diyen en önemli gençlik iksiridir.

14- Kolajen tabakasını harekete geçirecek bir içecek hazırlamaya ne dersiniz? Bunun için 250 gr domates, kabuğu soyulmuş yarım limon ve bir havucu katı meyve presine koyun ve karıştırın. Amaaa! İyi bir yemek yeme alışkanlığınız yok ise veya yeterli miktarda meyve ve sebze tüketmiyorsanız, en azından multivitaminlerden yararlanın.

15- “Şikaku” baskısı herhalde birçoğunuzun yabancı olduğu bir kelime. Bu basit egzersiz gergin yüz kaslarını yumuşatmaya yarıyor. Söz konusu baskının uygulanacağı enerji merkezi, gözbebeğinin hizasında, gözaltlarındaki kemikler üzerindedir. Bu bölgeyi, en az 5 saniyelik süre ile parmaklarınızla bastırın.