PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bepanthen kremin faydaları


ebush
27-09-2013, 01:06
Bepanthen kremin faydaları-Bepanten krem yüze sürülür mü-Bepanten krem
Suna Dumankaya bepanthene kullanarak maskeler ve kremler tarifi verdi. Bepanthene plus aslında tıbbı bir krem. Suna Dumankaya bu kremin faydalarından yararlanıp kuru ciltler için bakım kremi tarifi veriyor. 1 tüp bepanthene plus krem, 7-8 damla kayısı yağı ve 1 adet evingen ampul karıştırılır krem haline getirilir. Cildinize bu kremi sürdüğünüzde kuru olan cildinizin nemlendiğini hissedeceksiniz. Kuru ciltlerin özel bakıma ihtiyacı vardır. Suna Dumankaya’nın hazırladığı kremin kullanım süresi 3 aydır. Ancak uzmanımız bu kremi yatarken kullanmanızı öneriyor. Çünkü yağlı bir krem olduğundan güneş lekesi yapma ihtimali vardır. Gece bakım kremi olarak kullanmak daha uygundur.

Cilt güzelliğinize gerçekten düşkünseniz, ve güzel görünmek için çeşitli bitkisel formüllere meraklıysanız, güzellik uzmanı Suna Dumankayanın bitkisel "bepanten krem"ini muhakkak denemelisiniz.

Cildinizdeki hücrelerin yenilenmesini sağlayarak, cilt lekeleri oluşumunu engellemekte etkin rol oynar. Sivilceleri yok etmek için bünyesinde bulundurduğu bitkisel formüller sayesinde cildinize canlılık verir.

Bepanten krem ne işe yarar ?

Bepanten kremi normal kozmetik ürünleri olarakda satın alabilirsiniz, ancak mısır unuyla birlikte karıştırmanız farklı bir cilt güzelliği elde etmenize fayda sağlayacaktır. Bepanten krem yüze sürülürmü şeklinde ki yorumlara, cevap olarak yüzünüze sürebileceğiniz, sağlıklı bitkisel bir krem yapımıdır.

Suna Dumankaya bepanthene kremle doğal bir peeling hazırlıyor. Hazırlanan peelingle cildinizi tazeleyebilirsiniz. Biraz mısır unu, aynı miktarda beyaz kil, az miktar bepanthene krem ve az miktarda da su. Bütün malzemeleri karıştırın ve peeling yaparak cildinize uygulayınız.

Yağlı ciltler için ise maske tarifi var Suna Dumankaya’nın. 2 adet olgunlaşmış çileği ezin, içine 1 tatlı kaşığı beyaz kil ve 1 çay kaşığı bepanthene krem ekleyin. Karıştırın ve yüzünüze sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Cildinizdeki yumuşaklığı hissedeceksiniz.


Bepanthene Plus krem tıbbi bir krem aslında. Hekimlerin dermetit ve pişiklerde cilt kuruluğunda sıkça kullandıkları bir krem. Suna dumankaya da Bu kremin güzelliğinden faydalanıp kuruciltlere hitaben güzel bir cilt bakım kremi hazırlamış. Kullanım süresi 3 ay. İşte tarifimiz.
MALZEMELER: 1 date Bepanthene plus krem 7-8 damla kayısı yağı 1 adet Evingen ampul.
KULLANIMI : Bütün malzemeleri karıştırıp krem haline getirdikten sonra cildinize sürün.
ÖNEMLİ UYARI : Bu kremi gece yatarken kullanın. Yağlı krem olduğundan güneş lekesi yapacaktır. Gece bakım kremi olarak kullanmak daha uygun.