PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cildimi nasıl temizlemeliyim


ebush
27-09-2013, 12:13
Cildimi nasıl temizlemeliyim-Cildimi neyle temizlemeliyim-Evde cildimi nasıl temizlerim


Cildinize ayıracağınız beş dakika ilerde size yıllar olarak geri dönecek... Yüz temizliği hem güzellik ve bakımın ilk adımı, hem de hijyenik bir harekettir. Sağlıklı, ışıltılı ve taze bir cilde sahip olmak için yüzü kirlerden, salgılardan ve makyajdan arındırmak vazgeçilmez bir alışkanlık haline gelmelidir. Yüz derisi oldukça genckolik.net ince ve hassastır. Vücudunuza oranla çok daha çabuk bozulur ve yıpranır. İyi bir temizlik, yaşınız ve cilt tipiniz ne olursa olsun cilt güzelliğinizi korumak için ilk ve en önemli etaptır. Zamanınız ne kadar kısıtlı olursa olsun, cildinize ayıracağınız beş dakika ilerde size yıllar olarak geri dönecektir. Neden? Günlük makyaj temizliği cildinizin ışıltısı ve tazeliği için vazgeçilmez bir etaptır. Kolayca ve kısa sürede yapılan bu işlem cilde sağlık, canlılık verdiği gibi, dış etkenlere karşı kendini korumasına da yardımcı olur. Sabah ve akşam temizlenmeyen bir cilt donuklaşacak, hassaslaşacak ve dıştan gelen etkilere karşı dayanıksız olacaktır. Günlük cilt temizliği cildin fizyolojik dengesini koruması açısından son derece önemlidir.

Ne zaman?

Günde iki kez:

Sabah ve akşam.
- Sabah: gece boyunca biriken sebum ve atıklardan cildi temizlemek için.
- Akşam: makyaj artıklarından ve gün boyu cilt üzerinde birikmiş olan kir ve tozlardan cildi temizlemek için.genckolik.net Nasıl? İhtiyaç ve eğilimlerinize uygun yapıda ve ambalajda pek çok temizleyici ürün çeşidi vardır: süt ve losyonlar, jeller, yağlar, makyaj temizleyici mendiller gibi. Bu temizleyicilerin büyük çoğunluğu içeriklerinde bulunan pek çok aktif madde sayesinde cilt bakımı yapma, tahrişi, kızarıklıkları, kırışıklıkları engelleyip, cildi yatıştırma özelliklerine de sahiptir.

Göz makyajını temizlemek

1- Pamuğunuzu göz makyajı temizleyiciniz ile ıslatın. Gözlerinizi kapatın. Yavaş ve hafifçe kirpik köklerinizden uçlara doğru rimelinizi çıkarın. Kirpiklerinizin rimelden tamamen arındığından emin olduktan sonra, üst göz kapağınızı içten dışa doğru temizleyin. Makyajınızı süt veya yağ ile çıkardıysanız suyla durulayın.genckolik.net
2– Göz makyajınızı temizlerken sert ve yıpratıcı hareketlerden kaçının. Göz çevresindeki deri çok ince ve hassastır; kolaylıkla tahriş olur ve kırışabilir. 3– Göz makyajınızı tamamen temizleyip duruladıktan sonra bir kağıt mendil veya yumuşak bir havluyla iyice kurulayın. Islak kalmış bir cilt nemsizliğe neden olur.Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalı

-Öncelikle cilt tipimize uygun bir temizleme sütü seçmeliyiz.
-Bir parça pamuğun üzerine temizleme sütünü koyarak yüzünüzü ve boyun kısmınızı silerek temizleyin. Cildinizi temizlediğiniz pamukta kirden eser kalmayana kadar bu işlemi tekrarlayın.
-Beyaz bir havluyu ılık suda ıslatarak temizleme sütüyle temizlediğiniz yüzünüzü ve boynunuzu silin. Havluda kır izi varsa işlemi kır izi çıkmayana kadar tekrarlayın.
-Cildinizi pamuğa döktüğünüz tonikle silin, pamukta kir izi varsa işlemi tekrarlayın. Kir izi çıkmayana kadar tekrarlayın.
-Tamamen temizlenen cildinize nemlendiricinizi ve bakım kremini sürebilirsiniz.


Cildimizi nasıl temizlemeliyiz? (Ne sıklıkta, hangi ürünlerle; sabun, krem, tonik vb.)
Cildimizi Ph değerine uygun ürünleri tercih etmeliyiz. Genellikle aynı seri ürünler kullanılmalıdır. Cilt temizliği günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere yapılmalıdır. Bunların dışında profesyonel genel cilt temizliği yılda 4-8 defa yapılmasında fayda var.