PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cilt nasıl parlar


ebush
27-09-2013, 01:22
Cilt nasıl parlar-Yüz nasıl parlar-Cildimi nasıl parlatırım-Yüzümüz nasıl parlar
Cildiniz sağlığınızı yansıtır. Cildiniz vücudunuzu dış etkenlerden koruyan bir çadır gibidir ve çok değerlidir. İyi bir cilde sahip olmak için onu iç ve dış etkenlerden koruyan sağlıklı yaşam alışkanlıkları edinmelisiniz. Cildiniz sahip olduğunuz herşeydir, yani günlük alışkanlıklarınız bu yüzden önemlidir.
Önem sırasına göre madde madde verilmiştir.

1.) SU İÇMEK

Su hayattır diye boşa demiyorlar. Bu sözü en az bin kere duymuşsunuzdur. “Su için”. Günde en az 2 litre su içmelisiniz. Çünkü su vücudunuzu nemli tutar kurumasını önler ve gözeneklerinizi açar. Çok iyi bir antioksidandır. Ayrıca geç yaşlanmanızı ve kırışıklıklarınızın yok olmasını sağlar.
2.) YÜZÜNÜZÜ TEMİZLEYİN
Ölmüş derilerle yaşamak ister misiniz? Cevabınız hayır sanırım. O zaman yüzünüzü temiz tutmalısınız. Dermatolojik olarak onaylanmış yüz temizleyicileri sabah ve akşamları mutlaka kullanın veya sabah, öğle, akşam yüzünüzü nemlendirici bir sabunla yıkayın ve iyice durulayın.
3.) YÜZÜNÜZÜ NEMLENDİRİN
Cildinizi nemlendirmiyorsanız kırışıklıklardan kurtulamaz ve yüzünüzü parlatamazsınız. Kaybolan nem geri kazanılmadığı takdirde cildiniz daha fazla yağ salgılar. Bu da sivilce ve siyah nokta demektir. Bu nedenle cildinizin dengesini korumak için mutlaka nemlendirici kullanın.
4.)YEDİĞİNİZ BESİNLERE DİKKAT EDİN
Antioksidanlar açısından zengin meyveleri asla unutmayın. Elma, ahududu gibi yemişler ve karpuz kuvvetli antioksidanlardır.
5.) KALİTELİ BİR UYKU ÇEKİN
Kaliteli uyku ne be kardeşim! Der gibisiniz. Anlatayım. Kaliteli uyku zamanında ve yeteri kadar uyumaktır. Buna dikkat etmelisiniz. Vücut kendini geceleri 23:00 – 4:00′ da yeniler. Bu saatlerde uykuda olmanız sizin için çok iyi olacaktır. Hem hastalıklara karşı olan direnciniz artacak hemde yüzünüz güzelleşecektir.
6.) MAKYAJA VE MAKYAJ FIRÇASINA DİKKAT
Makyaj yapmayın desek çok şey istemiş oluruz sanırım. Makyaj malzemelerinizi kaliteli alın. Asla ucuz diye almayın. Güzelleşiyorum derken kendinizi çirkinleştirmeyin. Diğer bir husus makyaj fırçaları! Ne zaman aldınız o fırçaları hatırlayanınız var mı? Aylar belki yıllar önce… Taze fırçaları kullanın ve tüm fırçaları haftada bir bebek şampuanı ile yıkayın ve bir havlu üzerinde kurutun. Hem malzemelerden tasarruf edersiniz hem de yüzünüz zarar görmez. Farkı göreceksiniz.

İşte cildinizi koruyan basit ama etkili tavsiyeler..

Bol bol su için… Su cildinizi temizler ve nemlendirir. Yüzünüz sabah ve akşam yatmadan önce olmak üzere günde iki kere yıkayın. Cildinizi temizledikten sonra canlandrıcı ve nemlendirici uygulayın. Canlandırıcılar cildinizin yağ dengesini korur ve makyaj temizleme sonrasındaki olumsuz etkileri giderir.

Nemlendiriciler yağlı cilde sahip insanlar için de yararlıdır. Cilt tipinize en uygun nemlendiriciyi alabilirsiniz.

Güneşten korunun. Güneş cildinizi kırıştırır, kurutur, lekelere, benlerin büyümesine neden olur. Cilt kanserlerinin çuğu güneş sebebiyle ortaya çıkar. Dışarı çıkmadan önce her zaman en az 15 SPF koruma faktörlü koruyucular kullanın.

Cilt problemleriniz varsa bir cilt uzmanına başvurun. Cildiniz mükemmel olmayabilir.
Akne, sivilce, kuruluk, lekelenme sgibi sorunlarınız varsa profesyonel bir cilt uzmanıyla görüşün.
Kontrollü ve sağlıklı beslenin.
Kızarmış ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.
Kendinize özen gösterin.
Hayatınız çok yoğun olabilir ancak cildinize de vücudunuzun diğer bölümleri gibi özen göstermelisiniz.
Cildinizdeki değişiklikleri yakından takip edin. Farklı belirtiler cilt kanseri olabilir. Bu tür bir şüpheniz olursa doktora görünmenizde yarar var.