PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Batıklardan nasıl kurtulunur


ebush
27-09-2013, 12:27
Batıklardan nasıl kurtulunur-Bacaklardaki batıklardan nasıl kurtulunur-Batıklar için-Ağda sonrası oluşan batıklar
Bacaklardaki batıklar ın hangi sebeple oluştuğu konusunda bir dizi efsane mevcut. Tüylerinizi alma yöntemindeki tercihiniz değişirse, ağdadan jilete ya da jiletten epilatör makinelere geçerseniz batık oluşur vb. Ancak asıl neden bu değildir. Bacaklarında batık olan kişiler epilasyon yöntemini değiştirseler bile, (azalmak gibi çoğalmakla da sonuçlanabilir) batık sorunu ortadan kolaylıkla kalkmaz.

İşin gerçeği; batık oluşumasında, ağda yaptıktan sonrası bazı kişilerin bacaklarında sivilce çıkması gibi, tamamen cilt tipinin etkisi vardır. Kendisini hızlı yenileyen ancak üstteki ölü deriyi aynı hızda atamayan ciltlerde batık sorunu ortaya çıkmaktadr.

BATIK SORUNUNU ORTADAN KALDIRMANIZ İÇİN BU HUSUSTA MÜDAHALE ETMENİZ GEREKİR.

İstenmeyen tüyler kadar batık sorunu ve lekeleri de bacaklarınızda estetik olarak hoş olmayan durumlar ortaya çıkaracaktır. İşte bacakta batık ve batık lekeleri sorununda işe yarayabilecek, hızlı ve etkili çözüm yolları:

Kese yapılarak ölmüş derilerin bacaklarınızdan uzaklaştırılmasıyla en etkili yöntemlerden biri uygulanmış olur. Batığa sebep olan deri altındaki kılların üstünü temizlediğimizde o bölge rahatlayacak ve normale dönecektir. Ayrıca keselemek, batık dışında da cildinize yararlıdır.

Batıkların önlenmesi ve geçirilmesinde en etkili olan kese uygulama türü kuru keselemedir. Fakat kuru keseleme yaparken cildinizi tam olarak ne kadar aşındırdığınızı anlamanız güçtür. Yanlışlıkla canlı derinize de zarar verecek kadar ileri gidebilirsiniz. Bu sebeple yavaş yavaş deriyi gözlemleyerek keselemeyi tamamlayın.

Keseden daha fazla aşındırma etkisi olan ponza taşını da kullanabilirsiniz. Ama mutlaka ama mutlaka canlı deriye zarar vermemek için çok dikkatli ve hafif uygulamanız gerekir.

Bir bardak su kaynatın ve kaynamış soğumuş suyla bir çay bardağında 5 tane 500 mg. lık aspirin i eritip iyice karıştırın. Dibine çökmüş tortu dışında karışımı sprey başlığı olan bir şişeye doldurun. Haftada iki kez bacağınızdaki problemli bölgeye uygulayın. En az 2 saat bekleyin ve sadece su ile durulayarak temizleyin.

Bu yöntem de soyma yolu ile batıkların oluşmasını önler ve batık lekelerine, ağda veya jiletle epilasyondan sonra oluşan cilt kararmalarına iyi gelir.

Batığı oluşup lekeye dönüştükten sonra geçirmeye çalışmak yerine baştan önlemek çok daha kolay ve mantıklı olur. Gereğinden sıcak ağda cildinizi yakar, kararmasına neden olur.

Batıkları iğneyle kurcalamak, iğnenin ucunu kolonyalasanız da çakmakla ısıtıp dezenfekte ettiğinizi düşünseniz de sakıncalıdır. Bir yararı yoktur. Yapılacak bir diğer hata da tırnaklarınızla müdahale etmektir.