PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gözaltı torbaları nasıl giderilir


ebush
27-09-2013, 08:36
Gözaltı torbaları nasıl giderilir-Göz altı torbalarını yok etme-Göz altı şişlikleri nasıl giderilir-Göz altı torbalarını nasıl yok edebilirimGöz altındaki deri oldukça ince ve hassastır. Cilt yüzeyine yakın yerden geçen kan damarları, bu bölgenin daha hassas olmasına ve daha çok bakıma ihtiyaç duymasına neden olur. Bu bölgede farklı sebeplerden kaynaklanan torbalar ve morluklar oluşabilir. “Göz altı torbaları nasıl giderilir?” diyorsanız; önerilerimizi okuyun!

Uykusuzluk ve yorgunluk

Eğer yeterli derecede uyku almazsanız, tüm cildinizle beraber gözleriniz de yorgun ve kötü görünebilir. Cilt altında kan damarları daha karanlık ve koyu görünür. Eğer acilen gitmeniz gereken bir toplantı varsa ve siz bu yorgun gözlerle dışarı çıkmak istemiyorsanız, acil çözüm için bakım roll-on kullanabilirsiniz. İçindeki kafein sayesinde göz çevresi uyarılır ve yorgun görüntü kaybolur.

Öneri: Garnier Kafeinli Göz Roll-On 15 ml | Evoria.com (http://www.evoria.com/cilt-bakimi/goz-ve-dudak-bakimi/garnier-kafeinli-goz-roll-on-15-ml.html)

Stres

Bilgisayar başında uzun saatler çalışmak, hızlı yaşam temposu, stresli iş hayatı gibi etkenlerden dolayı göz altlarınızda koyu halkalar oluşabilir. Eğer yaşam şeklinizi değiştiremiyorsanız, dışarıdan destek alabilirsiniz. Göz çevrenizde oluşan kötü görüntüyü biraz bakımla düzenleyebilirsiniz.

Öneri: Shiseido Anti-Dark Circles Eye Cream 15 ml – Koyu Halkaları Düzeltici Teknoloji

Kalıtım

Gözlerin altında koyu renkli alanlar sıklıkla kalıtımsal sebeplerle genetik olarak geçer. Bu durumda ailenin diğer üyelerinde de benzer etkileri gözlemlersiniz. Cilt rengini açacak destekleyiciler kullanmanız, size yardımcı olacaktır.

Öneri: Shiseido White Lucency Perfect Radiance Brightening Eye Treatment 15 ml – Göz Çevresi Aydınlatıcı Göz Bakımı

Yaş

Belirli bir yaştan sonra göz çevresindeki deride kırışmalar başlar ve kararmalar meydana gelir. Deri kıvrımları, gözlerin altında kabarıklık yaratmaya başlar. Dışarıdan destekleyerek bu kırışıkları en aza indirebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız işe yarayacaktır.

Öneri: Physicians Formula Intensive Wrinkle Corrector Eye Cream 14 gr – Yoğun Kırışıklık Düzeltici Göz Kremi

Özensizlik

Belki siz biraz ihmalkar davranıyorsunuz. Makyajınızı iyi temizlemeden uyumak gibi özensizlikler yapıyorsanız, göz çevrenizde hemen tepki gösterir. Ayrıca zayıf etkili makyaj temizleyicileri kullanmak da, göz çevresinin zorlanmasına neden olur. Göz makyajınızı kolaylıkla çıkaracak solüsyonlar kullanın.

Öneri: Biotherm Biosourche Biocils Special Waterproof 125 ml – Göz Makyaj Temizleyici

Güneş

Güneşe maruz kalma göz altındaki melanin seviyesinin artmasın neden olur. Artan bir düzeyde deri pigmentasyonu olur. Güneş ışınları deri yüzeyinin daha koyu görünmesi için doğal pigmentasyon çizerler. İyi bir nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Öneri: Biotherm Rides Therapie Yeux 15 ml – Göz Çevresi Bakım Kremi