PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İri gözenekli cilt


ebush
27-09-2013, 07:49
İri gözenekli cilt-Gözenekler nasıl küçülür-İri gözenekler için maske-Ciltteki gözenekler nasıl küçülürGeniş gözenekler cildimizi kötü gösterdiği gibi, sivilce gibi cilt problemlerine de davetiye çıkartır. Gözenekli bir cildiniz varsa, onlardan kurtulmak için tavsiyelerimize göz atın...

Cildi düzenli bir şekilde temizlemek ve tonikle silmek, geniş gözenekleri olan her kadının ilk olarak yapması gerekenlerin başında gelir. Bu şekilde cilt arınır ve cilt düzeyi düzgünleşir.

Tonik, yüz temizliğimizi tamamlar ve gözenekleri sıkıştırır. Cilt temizliğinin olmazsa olmazıdır.

Cildiniz yağlıysa yüzünüzü ölü derilerden ve fazla yağdan arındırmak için gün aşırı eksta bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Bunun için üzerinde “scrub” yazan temizleyiciler idealdir. Cildinizin yüzeyinde nazikçe ovarak kullanacağınız bu ürünler sayesinde, yüzünüz derinlemesine arınır, temizlikten kaynaklanan anında parlaklığa kavuşur.

Peeling, cildinizin dokusunu düzeltir, ona gençlik ve tazelik verir. Cildinizin tipi ne olursa olsun, mutlaka ihtiyacınıza göre bir peeling ürünü kullanmalısınız.

Mükemmel ciltler beslenmiş ciltlerdir. O yüzden cilt bakımında nemlendirme önemli bir adımdır, cilt bakımının son basamağıdır.

Yüzünüze soğuk su çarpmak veya bir buzu tüm yüzünüzde gezdirmek, ciltteki gözenekleri küçültmenin basit, masrafsız ve etkili bir yöntemidir.

Gözeneklerinizi sıkılaştırmanın natürel bir yolunu arıyorsanız, koruyucu, renklendirici ve kimyasal maddeler içermeyen ev yapımı maskeleri tercih etmelisiniz...

İŞTE EV YAPIMI MASKELERDEN ÖRNEK;

Bir yumurtanın beyazını bir çorba kaşığı toz şeker ile iyice çırpın. Kabarık ve tüy gibi hafif kıvama gelince tüm yüzünüze sürün. Cildinizin iyice sıkılaşıp gerildiğini hissedince yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Güzellik uzmanı ve Herbalist Suna Dumankaya iri gözenekli ciltlerin temizlenmesi ve sağlıklı bakımı için aşağıdaki cilt maskesini tavsiye ediyor.

Malzemeler :

1 tatlı kaşığı polen tozu
1 yemek kaşığı süt
3 adet ezilmiş çilek

Hazırlanışı ve Uygulanması :

Tüm malzemeleri temiz bir kap içerisinde iyice karıştırarak oluşturacağınız karışımı haftada 1 kez yüzünüze hafifçe masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile iyice temizleyiniz. Bu sayede cildinizdeki iri gözenekler zaman içerisinde küçülüp kaybolacaktır.