PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gül yağı maskesi


ebush
27-09-2013, 08:00
Gül yağı maskesi-Gül yağı ile cilt bakımı-Gül yağı maskeleri-Doğal gül yağıGül Maskesi Malzemeleri:

* 1 yemek kaşığı gül suyu,
* 1 yemek kaşığı gül yağı,
* 1 yemek kaşığı kayısı yağı,
* 1 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı,
* 1 yemek kaşığı tatlı badem yağı,
* 4-5 yemek kaşığı beyaz kil,
* 1 ampul E vitamini (eczaneden alabilirsiniz)

Gül Maskesinin Hazırlanışı:

Gül maskesini yaparken kullanacağınız gül suyunu seçerken, kuru ya da normal cildiniz varsa alkolsüz gül suyu kullanın, yağlı cildiniz varsa istediğiniz gül suyunu kullanabilirsiniz.

Maskeyi hazırlamak için özellikle cam bir kap ve tahta bir kaşık kullanmanızı tavsiye ediyor Pervin Bulgak…

Cam kaba önce malzeme listemizdeki yağları koyun. Onların üzerine kili ilave edin. Bu karışımı krem kıvamına gelinceye dek karıştırın. En son aşamada E vitamin ampulünü de karşımın üstüne kırın ve karıştırın.

Maskenin hazırlandıktan hemen sonra uygulanması gerekiyor, bekletmeyiniz.

Gül Maskesi Nasıl Uygulanır?

Önce cildinizin temiz olduğundan emin olun. Temiz cilde, hazırladığımız gül maskesini aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak sürün. Sadece göz çevresi hariç olarak tüm yüzünüze sürebilirsiniz. Maskeyi yüzünüze güzelce sürdükten sonra, bir gazlı bez yada tülbent ile üzerini kapatın. Maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletin, sonrasında ise soğuk su ile yıkayın.

Gül maskesinin özelliklerinden de bahsedelim. Pervin Bulgak, gül maskesinin sıcak termal etkili bir maske olduğunu söylüyor. Gül maskesi ciltteki kan dolaşımı hızlandırır.

Gül Maskesini 35 yaş altı bayanlar 10 günde bir, 35 yaş üstü bayanlar ise haftada bir uygulayabilirler. Birkaç maske uygulamasından sonra cildinizdeki değişimi farkedeceksiniz.


--Malzemeleri karıştırarak yüzünüze ve boynunuza parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. 15 dk bekledikten sonra ılık suyla durulayarak çıkarın. Bu maske cildinizi canlandırır, tazeler ve yumuşacık yapar…

2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı tatlı badem yağı
5 damla gül yağı
1 damla E vitamini yağı