PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çenedeki siyah noktalar


ebush
29-09-2013, 08:09
Çenedeki siyah noktalar-Burundaki siyah noktalardan kurtulma-Çenedeki siyah nokta-Burundaki gözenekler nasıl kapanırSiyah noktalar hepimizin hayatında bir dönem mutlaka kabus olmuştur.Benim hala t bölgemde özellikle çene ve burun kısmımda kabusum olmaktalar:)siyah noktalardan kurtulmak çin birçok formül denedim birçok araştırma yaptım.Şuanda daha iyiyim ama bakım yapmasam alıp başlarını gidicekler diye korkularımda yok değil:)
Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsak eğer cilt tipimizi iyi bilip sonrasındada bu maskeleri uygun olanlarını ayırt ederek hangi günlerde kac gün arayla yapılması gerekiyorsa hiç şaşırtmadan tekrarlamamız gerekmektedir.

Siyah Noktalar için Doğal Maskeler
1. Maske
Malzemeler:
- 1 Kaşık yoğurt
- 1 Adet limonun rendelenmiş kabuğu
- 1 Kaşık mısır unu

Hazırlanışı:
Tüm malzemeleri bir kabın içersine koyup karıştırın.İyice karıştırdıktan sonra bu karışımı masaj yaparak yüzünüze sürün.15 ila 20 dk bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 kere tekrarlayın.
2. Maske
Cildi besleyen yulaflı bir tarif. Bir miktar yulafı bir kapta suyla pişirin. Piştikten süzün ve başka bir kaba alın. Yulaflar yumuşadığı için kolayca ezilecektir. Ezilmiş yulaflar soğuduktan sonra yüzünüze sürün. 15 ila 20 dk bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 kere tekrarlayın.
3. Maske
Bal cildi besler, temizler ve nemlendirir. Ayrıca siyah noktalardan kurtulmaya da yardımcı olur. 2- 3 çorba kaşığı bal, yüzdeki siyah noktaların üzerine yayılır. Eğer cilt çok lekeliyse, bala biraz susamyağı katılmalıdır. Karışım, yüzde 15 dakika veya daha fazla tutulduktan sonra, yüz ılık suya batırılmış bir pamuk yardımıyla yumuşak hareketlerle temizlenir. Temizlendikten sonra gözenekleri sıkıştıran bir losyon sürülür. Bal, yulaf unuyla da karıştırılıp kullanılabilir.
4. Maske
Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.
Faydası: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.
5. Maske
Bir çorba kaşığı yulaf unu biraz suda pişirilir. Koyu bir bulamaç halini alınca içine bir tatlı kaşığı badem unu katılır ve yüz bu karışımla ovulur. Gerekirse bu işlem bir süre her gün uygulanabilir