PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sivilceler için karbonat ve limon


ebush
29-09-2013, 07:16
Karbonat limon sivilce-Sivilce için doğal bakım-Sivilceler için karbonat ve limon-Evde dogal bakım


Sivilce kadın erkek fark etmeden insanların en büyük baş belası arasında yer alır. Her ne kadar sadece ergenlik çağlarında olduğunu düşünülse de aslında ilerleyen yaş dönemlerinde ve hormon seviyesinin bozulduğu her an yüzlerde sivilce izi ile karşılaşmak mümkün oluyor.

Sivilce tedavisi genel olarak evde yapılan minik karışımlar ile hafifletilebilir. Elbette en iyi çaresi yüzünüzü bol su ile yıkamak ve kurulamaktır. Olabildiğince kremlerden ve makyaj malzemelerden uzak durup cilt temizliğine ağırlık vermelisiniz.

Evde neler sivilce izine neler yapabilirim diye düşünüyorsanız çok basit bir pratik öneri sunabiliriz.

Malzemeler:

Bir kaşık karbonat

1 adet limon

Sivilce izi kürü yapılışı:

Sivilce izi yok edebilmek için Karbonatı bir kâseye koyun ve üzerine limonu sıkın. İyice kabaran bu karışımı bir güzel karıştırın ve tüm yüzünüze sürün. Daha sonra bir 5 dakika bekletip bir güzel durulayıp kurutunuz. Böylelikle çok kısa sürede bu sivilcelerin kuruyup gittiğini göreceksiniz.

Yapmamanız gereken müdahaleler arasında kesinlikle sivilceye dokunmak geliyor. Asla oynamayınız ve sıkmaya çalışmayınız. Bu hem iyileşme sürecini uzatacak hem de daha fazla iz kalmasını sağlayacaktır. Böylelikle evde sivilce sorunlarını daha kolay geçirmeye başlanacak ve bu dönem sizi çok da üzmeden ve en önemlisi izde bırakmadan çekip gidecektir.

Genel olarak halk arasında bilinen asitli yiyecekler, çekirdekler gibi gıdalar kişide sivilce yapımı için çok büyük roller oynamaz. Çoğu zaman kişinin hormon değerleri ve genetiği ile ilgili olan Sivilce problemlerinin yaşanmasına rol açar. Sizlerde özellikle ergen döneminde ya da ani hormon çıkışlarınız ( hamilelik, lohusalık, emzirme) da bu sorunlar sıkça görülebilir ve gayet doğaldır. Kendinizi çok fazla üzmeden bunun geçici bir süreç olduğunu unutmayın. Fazla stres yapmadan sizlerde hayatı tadını çıkarın ve bu günlerin geçmesini bekleyiniz.