PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soda ile cilt bakımı


ebush
29-09-2013, 07:20
Soda ile cilt bakımı-Cilt için soda-Maden suyu ve cilt


Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor. Ayrıca cilt temizliği için en etkili bakım ürünü oluyor kendileri…

Maden suyu; tamamen doğal bir cilt bakım ürünü kızlar. İkinci kullanımdan sonra cildinizin yumuşaklığını ve canlandığını farkedeceksiniz. Cildinize soda uygulamak için iki seçeneğiniz var: Marketten bir soda alıp kendiniz uygularsınız ya da eczanden PHIA Sodalı cilt bakım spreyi alırsınız… Kendi kendinize yapacağınız sprey tarifi şöyle:

Sodanın gazını alın, bir sprey şişesine koyup dolapta bekletin.. Serin olması sodayı, daha kullanışlı ve işlevsel yapacaktır. Günde iki kere sabah ve akşam kulanarak en verimli sonucu alabilirsiniz. Gün ortasında vakit buldukça kullanmakta size fayda sağlayacaktır.


Cilt Güzelliğiniz İçin Maden Suyu

Uzmanlara göre; maden suyu, cilt güzelliğine önem veren insanlar için son derece önemli bir kaynak. Yapılan araştırmalara göre; maden suyu, mükemmel bir güzellik ve sağlık kaynağı. Özellikle pürüzsüz bir cilt hayali kuran bayanlara, bol bol maden suyu içmeleri tavsiye ediliyor.

Selilütten şikayetçi olanlar Maden suyu içmeli

Maden suyu, özellikle osteoporoz hastalığının önlenmesinde ve tedavisinde önemli rol oynuyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle, mineralli suyun çok büyük yararları olduğunu söyledi. Karagülle, “Maden suyu, özellikle sindirim fonksiyonları üzerinde olumlu etki yaratıyor. Kemik erimesini ve çocuk ile yetişkinlerde diş çürümesini önleyen Maden suyu, sporla kaybedilen mineralleri vücuda geri döndürüyor.

* Avrupa’da kişi başına yıllık Maden suyu tüketimi 75-100 litre iken, ülkemizde ise bu miktar sadece 3 litre. Bu nedenle, ülkemizde 225 kaynaktan çıkan 63 milyon litre doğal mineralli suyun sadece yüzde 1′i şişelenebiliyor, yüzde 99′u ise boş yere akıp gidiyor, değerlendirilmiyor.