PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bronzlastiktan sonra soyulmak


ebush
29-09-2013, 08:57
Bronzlastiktan sonra soyulmak-Soyulma lekeleri-Güneş yanığı izi kalır mı-Güneşten sonra oluşan beyaz lekelerAltermed Panthenol Forte rüya gibi bir tatilin ardından, bronz teninin bir anda soyulmasını ve yıpranmasını kim istemeyenlere özel.

D-panthenol ve A, E, F vitaminleri
Koruyucu etkisi ne kadar yüksek olursa olsun, kullandığımız güneş kremleri cildimizi korumaya yetmiyor… Deniz, havuz, kumsal ve güneş derken, cildin nem oranı değişiyor ve sorunlar başlıyor. Altermed Panthenol Forte, geliştirilen özel formülü ile size ihtiyacınız olan etkin korumayı sağlıyor. Yüksek oranda D-panthenol ve A, E, F vitaminleri içeren Altermed Panthenol Forte ürünleri, denizin, havuzun ve güneşin zararlı etkilerinden tahriş olmuş cildin tedavisi için ideal! Geliştirilmiş özel formülü, cilt kusurları ve sıyrıkları, yanık hasarları ve cilt soyulmaları için etkili bir çözüm! Kullanıldığı andan itibaren, cildinize hoş bir serinlik hissi veriyor, Hassas bölgeler için de uygun olan Altermed Panthenol Forte ürünlerinin kullanımı da oldukça kolay!

Leke tedavisinde neler var?
Lekeyi tedavi etmek için Lazer uygulamaları,peeling ,dermabrazyon işlemleri ,cilt soyucu ve açıcı kozmetik ürünler kullanılmıştır..Ancak yıllardır yaptığımız bu işlemlerde her zaman yüz güldürücü sonuçlar alınamamıştır.

Lazer uygulamaları noktasal lekelerde başarı gösterirken,yaygın vaziyette olan bir leke de lazer ışığının yoğunluğu nedeniyle leke de daha çok koyulaşma olduğu bile görülmüştür.

Cildi tamamen soyalım ve tüm dertlerden tamamen kurtulalım diye yapılan dermabrazyon işleminden sonra yaşanan bir enfeksiyon ile daha kötü sonuçların ortaya çıktığı olmuştur.

Peeling işlemleri ile cildi soyarak lekelerin de soyulmalar ile birlikte atılması hedeflenmektedir.Ancak eğer melanin pigmentleri bu soyulan deri katmanları içinde ise bu mümkün olur.Ya da daha derin deri tabakalarına yerleşmiş lekelerde bu derin tabakadaki lekeleri tedavi etmek bu yöntemle mümkün olmamaktadır.Bu amaçla derin deri tabakalarına nüfus ederek melanin pigmentinin parçalanmasını ve yenilerinin oluşmamasını sağlayacak kozmetik ürünleri de birlikte kullanmak gerekmektedir.

Aslında özet olarak şunu söyleyebilirim;Leke hem hasta için hem de bunu tedavi etmek isteyen doktor için sonucun ne olacağını bilmediği bir sıkıntıdır.Eğer tam tedavi olursa her iki taraf için büyük bir mutluluk,eğer olmazsa yine her iki taraf için büyük bir depresyon kaynağıdır.Artık çoğu doktor arkadaşım leke için bir tedavi uygulamadığını söylemek durumuna dahi gelmiştir.