PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sütün yüze faydaları


ebush
29-09-2013, 10:14
Sütün yüze faydaları-Sütün cilde etkisi-Süt cilde faydası-Çiğ sütün cilde faydalarıSüt yeni doğan bebeklerde hayati bir önem taşır. Sütün yararları ise saymakla bitmez. Kemik ve bağışıklık sisteminin gelişimini sağladığı gibi metabolizmanın sağlıklı ve düzenli işleyişinde de oldukça önemli bir besindir.

Sütün Faydası
Bütün bu yararları hemen hemen herkesin duyduğuna eminiz. Peki sütün cilde faydalı olduğunu biliyor musunuz? Evet süt düzenli olarak tüketildiğinde içerisinde bulunan mineral ve proteinler sayesinde cildinizi de güzelleştiriyor. Sağlıklı olmanızı sağlayan süt aynı zamanda güzelleşmenize yardımcı oluyor. Genç kalmak birçok kadının en büyük arzusudur. İşte düzenli bir şekilde beslenerek ve güzellik iksiri sütü tüketerek güzelliğimizi sağlamamız mümkündür.

Sütün cilt üzerindeki faydaları kozmetik firmalarını bile harekete geçirmiştir. Şu anda birçok kozmetik ürün içerisinde kullanılmaktadır. Çok eskilerden bu yana süt banyosunu mutlaka duymuşsunuzdur. İşte sütün içerdiği faydalı yapı taşları cildinizin parlak ve genç görünmesine yardımcı olur. Üstelik tüm cilt tiplerine de yararlıdır.

Süt, kalsiyum ve fosfor deposu

Süt içen insanlarda deri hastalıklarının, içmeyenlere göre daha az ortaya çıkabileceğini belirten uzmanlar, cilt güzelliği için sütün kozmetik malzemesi olarak kullanılmasının etkili olacağını ancak hücreler tarafından kullanılması açısından içmenin daha faydalı olduğunu bildirdi.

Bir litre sütte vücudun ihtiyacı olan kalsiyum ve fosforun tamamının, vitaminlerin ise büyük bir kısmının bulunduğunu kaydeden doktorlar, süt içmeyi sevmeyen insanların yoğurt, peynir, ayran gibi süt ürünlerini tüketebileceklerini de söyledi.