PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Parlak yüz için maske


ebush
29-09-2013, 10:20
Evde yapılan parlak gösteren cilt maskeleri-Parlak yüz için maske-Yüzün daha parlak olması için evde yapılan maskeler-Parlak bir cilt maskesiAyva çekirdeklerinden gelen ipeksi yumuşaklık;
Üç ya da 4 tane çekirdeği 2 yemek kaşığı suyun içerisinde 1 gün bekletin. Su jöle kıvamına geldikten sonra temizlediğiniz yüzünüze iki kat sürün.15-20 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın.


Kahve telvesinin cildimize yumuşaklık ve parlaklık verdiğini biliyor muydunuz?
İçmiş olduğunuz kahvenin telvesini temizlemiş olduğunuz yüzünüze sürün.5-10 dakika bekleyin ve ılık su ile yıkayın. İpeksi yumuşaklığı hemen fark edeceksiniz.

Maden suyunun cilde faydalı olduğunu biliyor muydunuz?
Her sabah maden suyu ile yüzünüzü yıkar veya silerseniz cildiniz canlanır parlak bir renge sahip olur.

Botoks yapmış gibi gergin, bebek teni gibi yumuşak, sağlıklı bir cilt için tamamen doğal bir maske;
1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı süt, 1 tatlı kaşığı bal ve bir çimdik tuz. Bütün malzemeleri iyice karıştırın. Temizlediğiniz yüzünüze 1 kat sürün 10 dakika bekleyin, 2. katı sürün 10 dakika bekleyin, 3. katı sürün 10 dakika bekleyin. Yüzünüzü ılık su ve cilt tipinize uygun sabun ile yıkayın. Cilt tipinize uygun nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirin. Bu maskeden hemen sonra yüzünüzdeki değişikliği fark edeceksiniz. 15 günde bir yapmak parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için yeterli olacaktır.

Leke açıcı yoğurt ve limon maskesi;
Bir yemek kaşığı yoğurda iki damla limon suyu damlatarak iyice karıştırın. Temizlediğiniz yüzünüze sürün (gözaltlarına uygulamayın). 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Cilt tipinize uygun nemlendirici ile işlemi tamamlayın. Haftada bir veya iki defa yapmanız yeterli olacaktır. Lekelerinizin bir kaç uygulamadan sonra açıldığını fark edeceksiniz.